Haberler
Fikstür/Tablo
Maç Merkezi
TAKVİM

Denizlispor'dan flaş çıkış: "Demek ki bizim de bağırmamız gerekiyor!"

Pazartesi 21 Ekim 2019 17:22
Son Güncelleme: Pazartesi 21 Ekim 2019 14:25

Yukatel Denizlispor Kulübü Başkan Yardımcısı Kaan Şanlıkan, Fenerbahçe’ye 2-1 kaybettikleri maçın hakemi Fırat Aydınus’u eleştirdi. Radyospor’da Gün Ortası programında Emrah Karalinç’in canlı yayında sorularını yanıtlayan Kaan Şanlıkan çok çarpıcı ifadelere imza attı. Kaan Şanlıkan’ın açıklamaları şu şekilde:

Kaan Şanlıkan: “Lig, 8 haftada bizim için kâbusa dönüştü”

Fenerbahçe maçından sonra üzgün ve kırgınız. Biz, Denizlispor olarak geçen yıl çok büyük bir kenetlenme yaşadık ve bu lige geldik. Geldiğimizden beri de doğru işler yapmaya çalışıyoruz. Kulübün borcunu kapatmaya çalışıyoruz, ona göre transferler yapıyoruz. Şu ana kadar da hakemleri eleştirmedik. Ortalığı germek istemiyoruz. Medeni bir Denizlispor hayal ediyoruz. Ama maalesef bu hakemlerle 8 haftada lig bizim için kâbusa dönüştü. Kazandığımız Galatasaray maçında bile bizim lehimize olabilecek şeyler göz ardı ediliyor.

Kaan Şanlıkan: “Fırat Aydınus’un ne yapmaya çalıştığını anladık”
Kaan Şanlıkan: “Fırat Aydınus’un ne yapmaya çalıştığını anladık”

Bu VAR sistemi neden var? Gerçekten merak ediyoruz. Fenerbahçe maçında bizim aleyhimize yapılan hatalar onların aleyhine olsaydı kıyamet kopardı. Tabi ki 3 büyükler gerçeği var ama Denizlispor da büyük bir camia. Ben eski bir sporcuyum. İlk dakikadan son dakikaya kadar Fırat Aydınus’un en yapmaya çalıştığını anladık. Yardımcı hakem bayrak kaldırırken Aydınus’un gözünün içine bakıyor.

Kaan Şanlıkan: ”Hakemler sahaya çıkınca giydiği formaları çıkarsın”
Kaan Şanlıkan: ”Hakemler sahaya çıkınca giydiği formaları çıkarsın”

Fenerbahçe son maçta yenilmişti ve galibiyete ihtiyacı vardı. Ama bizim de 3 puana ihtiyacımız var. Biz gece gündüz mücadele ediyoruz. Sahaya hangi hakem çıkıyorsa giydiği formayı çıkarsın! Bu kadar söylüyorum. Hakemlerin daha dikkatli davranmaları gerekiyor. Hakemler VAR’a gitmeye üşeniyor. Denizlispor olarak ciddi bir emek harcıyoruz. Açıklama yaparken de dikkatli konuşuyoruz. Artık ne yapalım biz? Çok üzgünüz.

Kaan Şanlıkan: “Demek ki bizim de bağırmamız lazım”

Biz susunca olmuyor. Demek ki bizim de bağırmamız lazım. Fenerbahçe maçı bizim için çıkış maçıydı. İki takımın da futbolu iyi değildi. Saha içindeki yanlı kararlarla galip gelmemiz tabi ki zor. Gençlerbirliği maçı bizim için önemli bir maç. O maçı kazanmak istiyoruz.

TFF ve MHK’ye çağrı
TFF ve MHK’ye çağrı

Biz Denizlispor olarak buralara kolay gelmedik. Bir emeğimiz var ve karşılığını almak istiyoruz. Türkiye Futbol Federasyonu ve Merkez Hakem Kurulu’na daha dikkatli olma çağrısı yapıyorum. Biz Denizlispor olarak hakkımızı kimseye yedirmek istemiyoruz. Çünkü büyük bir camiayız.

İlk yorumu yazan siz olun!
Favori Eklemek İçin Giriş Yapmalısınız.