Haberler
Puan
Skor
TV
TAKVİM

Spor camiası İzmir için tek yürek oldu!

Spor camiası İzmir için tek yürek oldu. Deprem sonrası İzmir ve diğer kulüplerden ilk açıklama geldi. Altay Başkanı Özgür Ekmekçioğlu, Menemenspor Teknik Direktörü Cenk Laleci, Altınordu CEO'su Barış Orhunbilge ve Altay Kaptanı Özgür Özkaya deprem sonrası konuştu. İşte detaylar...

Cuma 30 Ekim 2020 17:49
Güncelleme: Cuma 30 Ekim 2020 18:01

Spor camiası İzmir için tek yürek oldu! Ege Denizi'nde meydana gelen ve İzmir ile çevre illerde hissedilen deprem nedeniyle federasyonlar ve spor kulüplerimizden "geçmiş olsun" mesajları geldi. 

Altay Başkanı Özgür Ekmekçioğlu: "Herkese çok geçmiş olsun"

Altay Başkanı Özgür Ekmekçioğlu, İzmir'deki son duruma ilişkin beIN SPORTS'a açıklamalarda bulundu.

Ekmekçioğlu, "Herkese çok geçmiş olsun. Ben de ofisteydim, Bayraklı tarafında. Çok ciddi şekilde hissettik. Maalesef eski binalarda hasarların olduğunu duyuyoruz. Konak tarafı da aynı şekilde. Çok şükür bizim tesislerde bir sıkıntı yok. Çocuklar da antrenmandaydı. Tabii herkes bir panik süreci yaşıyor. Şu an trafik hala kilitli durumda. Yolların boş olması avantaj sağlayacaktır. Tek bir yürek olup, birlik ve beraberliğimizi koruyup bu süreci atlatabiliriz. Kentsel dönüşümler çok aktif. Bu tür binaları geri dönüşüme katmaları gerekiyor" dedi.

Menemenspor Teknik Direktörü Cenk Laleci: "Herkes çok korktu"

Menemenspor Teknik Direktörü Cenk Laleci: "Deprem olduğunda tesisteydik. Herhangi bir şey yok. Antrenmanımız vardı. Çünkü maçımız yarın 4'teydi, ona hazırlık yapıyordu. Odam da otururken hafif sallanırken bir tedirgin olduk. Çocuklar da korktu. Merdivenler de koşuşmalar falan. Menemen'de fazla yıkım olmadı. Bornova'da var sanırım. Allah herkese şifa versin, ölenlerin ailelerine de sabır diliyorum. Biz de şu an bir sıkıntı yok. Herkes çok korktu. Çocuklarım okuldaydı onlara almaya gittim. Evde vitrinler devrilmiş. İnsanlar çok korkmuş. Kız kardeşim evde kalmış yeni doğum yapmış çıkamamış. Baya zor anlar atlattık" şeklinde konuştu.

Altay Kaptanı Özgür Özkyaka: "Depreme evde yakalandık"
Altay Kaptanı Özgür Özkyaka: "Depreme evde yakalandık"

Altay Kaptanı Özgür Özkyaka: "Depreme evde yakalandık. Bayağı bir sallandık; sıkıntı oldu. Hatta bir ara, “Yolun sonuna geldik” diye düşündüm. O kadar şiddetli bir sarsıntı ile sallandık. Sonrasında internete girme şansım oldu. Binalarda çökme olduğunu da içeride sallanırken hissediyordum. Maalesef ki, can ve mal kaybı olacak gibi gözüküyor. Manavkuyu, Bornova ve Bayraklı tarafında, Seferihisar’da bayağı sıkıntılar yaşanmış. Umarım hiç can kaybı yaşanmadan atlatılır ama maalesef can kaybıyla karşı karşıya kalacağız sanırım. İnanın, halen daha olayın etkisinde hissediyorum kendimi. Çünkü gerçekten şiddetli bir sarsıntı ile karşılaştık."

Altınordu CEO'su Barış Orhunbilge: "Hakikaten çok korkunç sallandık"

Altınordu CEO'su Barış Orhunbilge: "Ben de arkadaşlarımla beraber A Takım idmanındaydık. İki katlı bir binamız var orada inanılmaz hissettik. Şu an 2 saattir trafikteyiz. Herkes aradı çok sağ olsun. Ama inanılmaz trafık var. Umarım çok fazla can kaybı yok. Seferihisar'da denizle ilgili hareketlilik var. Bizim sporcu ailelerimiz, akademi çok şükür... Futbolcularımız zaten tesisteydi. Bandırma'dan ve futbol federasyonunda aradılar. Yapacak bir şeyimiz var mı diye. Şehir de bir panik var. Umarım en az can kaybıyla atlarızı. Hakikaten çok korkunç sallandık.

Çocuklarımızı dışarıya aldık, toplanma yerinde beklediler. Çok şükür onlar da sakinleşti. Maçın oynanacağı stadyumu aradık, dışta bir şey yok içine baktık. Daha sonra maçın ertelendiği haberini aldık. Şu ana kadar kötü bir haber almadık. Çok büyük geçmiş olsun İzmir'imize ülkemize...

Hüseyin Eroğlu: "Araba öyle bir sallandı ki lastiğim patladı sandım"

Altınordu Teknik Direktörü Hüseyin Eroğlu: "Antrenmanımızı bitirdik, arabayla yoldaydım. Araba öyle bir sallandı ki lastiğim patladı sandım. İzmir halkına geçmiş olsun diyorum."

Mehmet Sepil: "Birçok deprem yaşadık ama hiç böylesini yaşamamıştık"

Göztepe Başkanı Mehmet Sepil, İzmir'deki son duruma ilişkin beIN SPORTS'a açıklamalarda bulundu.

Sepil: "İlkokul, Lise İzmir'de okudum. Birçok deprem yaşadık ama hiç böylesini yaşamamıştık. Çok uzun sürdü ve sarsıcıydı. Deprem anında Urla'daydım. Urla'da apartmanlar 2 katlı olduğu için fazla bir şey olmadı. Duvarlarda ne varsa gitmiş. Bunları hasar diye söylemiyoruz tabii. Çok uzun sürdü. Çok kötü oldu. Tesisimiz Urla'da. Dolayısıyla orada çok katlı binalar yok. Oyuncularımızın tamamı da orada neredeyse. Henüz kampı toplamamıştık. Bir araya gelmeden oldu deprem. Birkaç kişi gelmişti onun dışında gelen yoktu. Federasyon aradı geçmiş olsun diye. İzmir'de sadece bizim maç yoktu, başka maçlar da vardı. İnşallah minimum hasarla ve can kaybıyla atlatırız. Şu an şehirde herkesin morali bozuk tabii. Zaten olay olduktan sonra oyuncular da kampa gelmeyeceklerini ve aileleriyle beraber kalacaklarını söylediler. Biz de tabii, hiç kimse gelmesin dedik."

İlhan Palut: "Gerçekten çok sarsıcıydı"

Göztepe Teknik Direktörü İlhan Palut: "Bizim saat zaten 15'te kulüpte yarın ki oynanacak Alanyaspor maçı için toplanacaktık. Oyuncular yeni yeni gelmeye başlamıştı. Biz de o ara tesisteydik. Biz de çok sert bir şekilde hissettik depremi ve kendimizi antrenman sahasına attık. Gerçekten çok korkunçtu. Oyuncular tedirgin oldu. Çok şükür bir hasar olmadı kulüpte. Oyuncularımız ve aileleyile ilgili bir sıkıntı olmadı. Tabii İzmir merkezde bazı binaların yıkıldığını gördük. Çok üzüldük. Umarız en az kayıpla atlatılan bir doğal afet olur. Dün itibarıyla 3 koronavirüs vakası daha tespit edildi. Bugün bununla alakalı konuşmalar, görüşmeler, önlemler ve sayının artmaması için planlarkan maçın yanında böyle bir durumla karşılaştık. İzmir adına geçmiş olsun dişiyorum. Gerçekten çok sarsıcıydı."

Galatasaray

İzmir’de meydana gelen ve çevre illerde de hissedilen depremin can ve mal kaybına sebep olmamasını diliyor, sarsıntıdan etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Fenerbahçe

Ege Denizi'nde meydana gelen ve birçok ilimizde hissedilen deprem sonrası can ve mal kaybının olmamasını temenni ediyor; tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Trabzonspor

Geçmiş olsun | Ege Denizi’nde meydana gelen 6.8 şiddetindeki depremden etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, can kaybının olmamasını temenni ediyoruz.

Beşiktaş

Merkez üssü Ege Denizi olan, başta İzmir olmak üzere birçok ilimizde de hissedilen depremde can ve mal kaybı yaşanmamış olmasını diliyor, depremden etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Başakşehir

Yaşadığımız deprem nedeniyle tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletirken, can ve mal kaybının olmamasını temenni ediyoruz.

Alanyaspor

İzmir'in Seferihisar ilçesi açıklarında meydana gelen ve birçok ilimizde hissedilen depremin can ve mal kaybına yol açmamasını diliyor, sarsıntıdan etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Konyaspor

Merkez üssü Ege Denizi olan ve başta İzmir olmak üzere birçok ilimizde hissedilen depremden etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, can kaybının olmamasını temenni ediyoruz.

MKE Ankaragücü

Ege Denizi'nde meydana gelen, İzmir ve bölge illerimizde hissedilen deprem nedeniyle geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, can ve mal kaybı olmamasını temenni ediyoruz.

Sivasspor

İzmir’de meydana gelen ve çevre illerde de hissedilen depremden etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Fatih Karagümrük

Ege Denizi’nde meydana gelen ve birçok ilimizde hissedilen depremde can ve mal kaybının olmamasını temenni eder, depremden etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiriz.

Rizespor

İzmir’de meydana gelen depremde can kaybının olmamasını temenni ediyor, vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Hatayspor

İzmir açıklarında meydana gelen depremde can ve mal kaybının olmamasını temenni ediyor, depremden etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Gençlerbirliği

Ege Denizi'nde meydana gelen, İzmir ve çevre illerde de hissedilen depremden etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, can ve mal kaybı olmamasını temenni ediyoruz.

Erzurumspor

İzmir Seferihisar merkezli depremden etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Herhangi bir can ve mal kaybının yaşanmaması en büyük temennimiz ve duamız. Geçmiş olsu

Göztepe

GEÇMİŞ OLSUN! Ege Bölgesi ve çevresinde etkili bir biçimde hissedilen depremden etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, can kaybı yaşanmamasını temenni ediyoruz.

Gaziantep FK

Merkez üssü Ege Denizi olan ve başta İzmir olmak üzere birçok ilimizde hissedilen depremden etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, can kaybının olmamasını temenni ediyoruz.

Kayserispor

İzmir Seferihisar'da 6.6 büyüklüğünde meydana gelen depremde can ve mal kaybı yaşanmamış olmasını diliyor, depremden etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Denizlispor

İzmir'in Seferihisar ilçesinde meydana gelen ve çevre illerde de hissedilen deprem sonrası can kaybının olmamasını ümit ediyor, tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Radamel Falcao

Tüm dualarım depremden etkilenen İzmir halkıyla. Kötü haberler ve üzücü videolar görüyorum. Dikkatli olalım, güçlü kalalım ve resmi uyarıları takip edelim.

Karşıyaka Spor Kulübü Başkanı Turgay Büyükkarcı: "İlk defa bu kadar büyük bir deprem yaşadım"

Ajansspor'a konuşan Karşıyaka Spor Kulübü Başkanı Turgay Büyükkarcı, "İlk defa bu kadar büyük bir deprem yaşadım. Çok şükür, aile ve kulüp anlamında herkes iyi. İzmir’e büyük geçmiş olsun.” ifadelerini kullandı.

İlk yorumu yazan siz olun!
Favori Eklemek İçin Giriş Yapmalısınız.