Haberler
Fikstür/Tablo
Maç Merkezi
TAKVİM

Derbi sonrası eleştiri: "Fatih Terim formsuz, takım Mehter Takımı gibi"

Pazartesi 28 Ekim 2019 17:56
Son Güncelleme: Pazartesi 28 Ekim 2019 17:56

Galatasaray’ın Eski Yöneticilerinden Turgay Kıran, sarı-kırmızılıların gündemini değerlendirdi. Falcao neden oynamıyor? Fatih Terim formsuz mu? Birçok soruya yanıt veren Turgay Kıran dikkat çeken sözler sarf etti. Kıran, Younes Belhanda için ise, ”Belhanda ve Feghouli ile bu iş olmayacak” ifadelerini kullandı.

Turgay Kıran Radyospor'a konuştu

Radyospor’da Gün Ortası programında Emrah Karalinç’in canlı yayında sorularını yanıtlayan Turgay Kıran’ın açıklamaları şu şekilde:

Turgay Kıran: "Fatih Terim bu sene formsuz"
Turgay Kıran: "Fatih Terim bu sene formsuz"

Galatasaray son 8 maçta iyi bir futbol oynamıyor. Takımın iskeleti bile hazır değil. Ayrıca Fatih Terim bu sene formsuz. Galatasaray mehter takımı gibi. İyi futbol yok. Galatasaray sahasından çıkmakta bile zorlanıyor. Al gülüm, ver gülüm yapıyorlar. Futbolda sonuç almanız lazım. Geçen seneden daha iyi futbolcuları aldıklarını söyleyen yöneticiler, o ayrılan futbolcuların performansına baksın. Fatih Terim bu sene düşüşte. Takım da iyi oynamıyor.

Turgay Kıran: "Taraftarlar, Belhanda olayından sonra küsmeye başladı"
Turgay Kıran: "Taraftarlar, Belhanda olayından sonra küsmeye başladı"

Taraftarlar, Belhanda olayından sonra küsmeye başladı. Galatasaray iyi yolda değil. Abdullah Avcı ve Beşiktaş da uzun dönemdir iyi oynayamıyorlardı. Derbide Beşiktaş iyi oynadı. Ruhu olan futbolcular var. Yerli oyuncuları oynatınca takıma ruh geldi. Yerli oyunculara dönmemiz gerekiyor. Bu yönde çalışma yapmak gerekiyor. Fatih Terim de inşallah yerli oyunculara ve ruha dönüş yapar.

Turgay Kıran: "Feghouli ve Belhanda ile bu iş olmayacak"

Fatih Terim’in teknik direktörlüğü tartışılmaz. Dünyanın önemli teknik adamlarından biri. Zaman zaman teknik adamlar da formsuz olabilir. Galatasaray’da kaleci dışında banko oynar diyeceğimiz oyuncu yok. Ne yapılacak? 10 oyuncu mu değiştirilecek? Belhanda ile Feghouli ile olmayacak. Kzey Afrikalı oyuncular da Galatasaray’a yaramıyor. İşi gücü maddiyat olan futbolcular Galatasaray’da fazlalaştı. Taraftarla sevgi bağını kuramıyorlar.

Turgay Kıran: "Ocak ayında sürprizler olabilir"
Turgay Kıran: "Ocak ayında sürprizler olabilir"

Galatasaray’da Fatih Terim çok değerli bir isim ama şu anda başarısız, formsuz. Kendisi de bunu kabul ediyor. Geçen sene müthiş bir şampiyonluktan sonra, iyi oyuncu alamamış olmaları, transfer yapamamış olmaları yönetimin kabahati değil. Yöneticiler istenilen oyuncuları aldı. Ama Terim bu süreçten çıkmasını bilir. Galatasaray’ın sistemini değiştirecek çalışmalar yapabilir. Futbol adına hiçbir şey göremiyorum. Çıkıp Fatih Terim mi oynayacak? Galatasaray’da belli başlı sıkıntılar var. Ocak ayında sürprizler olabilir. Bekleyeceğiz.

Turgay Kıran: "Falcao konusunda artık bir nokta koymak gerekiyor"
Turgay Kıran: "Falcao konusunda artık bir nokta koymak gerekiyor"

Falcao’ya çok ciddi paralar verildi. Takımın en önemli oyuncusu olması gereken futbolcu oynamıyor. Sakat olabilir ya da olmayabilir. Oyuncu Galatasaray’da çok ihtiyaç var diye alındı. Mali problem mi var? Bir de Fatih Terim de oynatmamak istiyor olabilir. Yoksa Falcao alınmış. Bu işe bir nokta koymak gerekiyor. Bu oyuncu buraya oynamak için geldi. Kötü niyetliyse bunu noterden tespit ettirin. Dedikodular var. Bunların sonlandırılması gerekiyor. Galatasaray sıkıntılı. Bu durum Genel Kurul’a nasıl yansıyacak o da önemli tabi ki.

İlk yorumu yazan siz olun!
Favori Eklemek İçin Giriş Yapmalısınız.