Haberler
Fikstür/Tablo
Maç Merkezi
TAKVİM

Ehliyet ve çipli kimlik ne zaman birleşecek?

Ehliyetler yeni kimliklerle ne zaman birleştirilecek? İçişleri Bakanı Süleyman Soylu açıkladı... İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ehliyet bilgilerinin çipli kimliklerle birleştirileceğini duyurdu. Peki bu uygulamaya ne zaman geçilecek? İşte detaylar...

Çarşamba 16 Eylül 2020 20:48
Son Güncelleme: Çarşamba 16 Eylül 2020 20:50

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ehliyetlerin çipli kimliklerle birleşeceğini duyurdu. Ehliyet bilgilerinin ve çipli kimliklerin tek bir kartta birleştirilmesiyle alakalı yeni bir gelişme yaşandı. Peki çipli kimlik ve ehliyet ne zaman birleşecek? İşte detaylar...

Ehliyet ve çipli kimlik ne zaman birleşecek?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ehliyet bilgilerinin çipli kimlik kartları ile birleştirilmesi projesinin cuma gününden itibaren başlayacağını açıkladı.

İçişleri Bakanı Soylu şunları söyledi:

"Cuma gününden itibaren Allah nasip ederse başlatıyoruz. Ehliyeti kimliğimizin içerisine yüklüyoruz. Yani vatandaşımız artık hem ehliyetini hem kimliğini taşımak zorunda kalmayacak. Bizim polislerimiz de denetleme yaparken 'ehliyetin yoksa sana ceza yazarım' demeyecek.

 

Cebimizde artık çok kart olmayacak. Becerebilirsek e-imzayı, banka kartlarını, SGK ve sağlık bilgilerini de bunun içerisine koyacağız. İçerisinde parmak izinin olduğu, biyometrik resimlerin olduğu bir kartı sağlayacak yüksek kabiliyete sahibiz."

İlk yorumu yazan siz olun!
Favori Eklemek İçin Giriş Yapmalısınız.