Haberler
Puan
Skor
TV
TAKVİM

Elazığ'da 5.3 büyüklüğünde deprem

Son dakika Elazığ'da deprem....Elazığ'da 5.3 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. AFAD Deprem Dairesi Başkanlığından alınan bilgiye göre, saat 09.37’de 5.3 büyüklüğünde bir deprem kaydedildi. Sarsıntının derinliği 15.94 kilometre olarak açıklandı. İşte detaylar...

Pazar 27 Aralık 2020 09:57
Güncelleme: Pazar 27 Aralık 2020 09:58

Elazığ'da 5.3 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

AFAD Deprem Dairesi Başkanlığından alınan bilgiye göre, saat 09.37’de 5.3 büyüklüğünde bir deprem kaydedildi. Sarsıntının derinliği 15.94 kilometre olarak açıklandı.

"Şu ana kadar olumsuz bir durum yok"

Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanı Süleyman Soylu sosyal medya hesabından konuyla ilgili bir açıklama yaptı.

Soylu, "Elazığ merkezde saat 09.37'de 5,3 büyüklüğünde, 15,94 km derinlikte bir deprem meydana geldi. Şu ana kadar olumsuz bir durum yok. Tüm ekiplerimiz sahada taramalarına devam ediyor. Bilgilendirmeye devam edeceğiz" dedi. 

Vali'den açıklama...
Vali'den açıklama...

Elazığ Valisi Erkaya Yırık ise, "Depremde bir olumsuzluk tespiti olmamakla birlikte ekiplerimiz sahada çalışmalarını titizlikle yürütmektedirler" ifadelerini kullandı.

5.3'lük deprem Malatya'da da hissedildi

Merkez üssü Elazığ olan 5,3 büyüklüğündeki deprem Malatya'da da hissedildi. AFAD verilerine göre saat 9.37'de merkez üssü Elazığ olan 5,3 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Yerin yaklaşık 16 kilometre altında yaşanan deprem Malatya'da da hissedildi. Kısa süreli yaşanan panikte bazı vatandaşlar dışarı çıkarken, şu an için herhangi bir can ve mal kaybının olmadığı öğrenildi.

Fenerbahçe'den açıklama...

"Elazığ’da meydana gelen ve çevre illerde de hissedilen deprem sonrası can ve mal kaybının olmamasını temenni ediyor; tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz."

Elazığ’daki deprem Diyarbakır’dan da hissedildi

Elazığ’da meydana gelen 5,3 büyüklüğündeki deprem Diyarbakır’dan da hissedildi. Elazığ’da saat 09.40 sularında 5,3 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Yaklaşık 10 saniye süren deprem, Diyarbakır, Batman, Mardin ve Siirt’ten de hissedildi. Deprem sonrası vatandaşlar büyük bir panik yaşarken, depremin şiddeti nedeniyle evlerdeki avizeler sallandı.

İlk yorumu yazan siz olun!
Favori Eklemek İçin Giriş Yapmalısınız.