Haberler
Puan
Skor
TV
TAKVİM

Emre Akbaba için canlı yayında flaş sözler: "Karakter ve kapasitesi..."

Cuma 26 Nisan 2019 08:42
Güncelleme: Cuma 26 Nisan 2019 11:42

Spor Toto Süper Lig’in ikinci yarısında ortaya koyduğu performansla dikkatleri üstüne çeken Aytemiz Alanyaspor’un Eski Sportif Direktörü Taner Savut, Radyospor’da yayınlanan Spor Kazanı programında Emrah Karalinç’in sorularını yanıtladı.

Galatasaray’a Alanyaspor’dan transfer olan Emre Akbaba’nın kariyerinde ayrı bir yer tutan Savut, Efecan Karaca için de dikkat çeken ifadeler kullandı. Taner Savut’un açıklamaları şu şekilde;

"Emre'nin sakatlanarak futboldan uzak kalması kötü oldu"

Emre Akbaba çok büyük beklentilerle Galatasaray’a transfer oldu. Sakatlık öncesinde de uyum sürecini atlatıyordu. Çok ağır bir sakatlık geçirdi. Futboldan uzak kalmak kötü oldu. Çünkü sakatlık oyuncuyu geriye götürür.

"Emre Akbaba konusunda yanılacağımı sanmıyorum"
"Emre Akbaba konusunda yanılacağımı sanmıyorum"

Emre şu anda bunun sıkıntısını yaşıyor. Emre karakter ve oyuncu kapasitesi olarak bunun altından kalkacaktır. Ben Emre’nin Galatasaray’a ve Türk futboluna çok ciddi katkı sağlayacaktır. Yanılacağımı sanmıyorum.

"Efecan Karaca büyük takım oyuncusudur"
"Efecan Karaca büyük takım oyuncusudur"

Efecan çok çalışkan ve düzgün karakterli bir oyuncu. Üstüne koyarak geldi. Büyük takımlara transferi çok konuşuluyor. Büyük takım oyuncusudur. Efecan dar alanda iyi oynar. Doğru mimari önemli.

"Efecan büyüklere giderse başarılı olur"

Mesela; Fenerbahçe’nin doğru mimari ile takımın kurulmamasından kaynaklanıyor. Efecan farklı yapıda bir oyuncu. 4 büyük takımın da ihtiyacı olan bir futbolcu. Kararı Alanyaspor yönetimi ve Efecan verecektir. Ama büyük takımlara giderse başarılı olur.

"Sergen Yalçın'ın teknik direktörlüğü tartışılmaz"
"Sergen Yalçın'ın teknik direktörlüğü tartışılmaz"

Alanyaspor’un performansını bir bütün olarak ele almalıyız. Sadece teknik direktöre bağlamak olmaz. Sergen Yalçın’ın teknik direktörlüğü tartışılmaz. Camianın da teknik adama hazırladığı ortam önemli. Başarılı bir görüntüde Alanyaspor. Takımın önceki yıllardan sağlıklı bir iskeleti var. Öyle olunca da sağlıklı bir görüntü çıkıyor ortaya.

"Alanyaspor'da günlük ve kritersiz transferler yapmadık"
"Alanyaspor'da günlük ve kritersiz transferler yapmadık"

2. Lig B kategorisindeyken Alanyaspor’u devralmıştım. 3 yılda da Süper Lig’e çıkmak nasip olmuştu. İyi bir plan yaptık. Günlük, kritersiz transferler yapmadık. Kulüplerin durumu ortada. Doğruyu görebilmek lazım. Kulüplerimizin ciddi boyutta borçları var. Devletin artık bu konuya bir dur demesi gerektiğini düşünüyorum.

"Doğru eğitimle Türk insanı başarılı olacaktır"

Yabancı transferlerinde herhangi bir kriter yok. Sayı çok fazla. Türk insanına daha fazla güvenmemiz gerektiğini düşünüyorum. Doğru eğitildiğinde Türk insanının başarılı olacağına inanıyorum. Bu dediğimi kendim de uyguladım. Ülke olarak sporda ciddi problemler yaşıyoruz. Denetim gerekli. En büyük plan burada yapılmalı.

İlk yorumu yazan siz olun!
Favori Eklemek İçin Giriş Yapmalısınız.