Haberler
Puan
Skor
TV
TAKVİM

Emre Can'dan koronavirüs mektubu

Koronavirüs salgını sebebiyle birçok kişi sosyal izolasyon uyguluyor. COVID-19 tehdidi sebebiyle aileler içinde de birçok kişi görüşme imkânı bulamıyor. Emre Can, Almanya'daki mektup kampanyasına destek verdi. Emre Can, nesiller arasındaki bağın devam etmesi gerektiğini vurguluyor.

Cuma 27 Mart 2020 11:27
Güncelleme: Cuma 27 Mart 2020 11:30

İtalyan ekibi Juventus’tan ayrılıp Bundesliga temsilcisi Borussia Dortmund’a transfer olan Emre Can, koronavirüs salgını sebebiyle sosyal izolasyon uyguluyor. COVID-19 salgını, bilindiği gibi çocukları ebeveynlerden uzaklaştırıyor. Almanya’da tüm dünyadaki yaşlılık, hastalık ve diğer çeşitli hastalıklar nedeniyle diğer insanlarla iletişim kuramayanlar için başlatılan “kalem ve kağıt” (stift und papier) sosyal sorumluluk projesine Dortmund’un Türk asıllı oyuncusu Emre Can da katıldı.

Emre Can: ”Tek ihtiyacımız bir kalem ve kağıt”

Stiftundpapier.org internet sitesine giren kişiler mektup arkadaşı butonuna tıklayarak mektup yazılabilen projede kurum, kuruluş, dernek ve vakıflar da partner olarak yer alabiliyor. Koronovirüs salgını anneanne, babaanne, büyükbaba ve dedeleri torunlarından, çocukları bazen anne ve babalarından ve toplumun genelini akrabaları ve dostlarından ayırıyor.

Emre Can, ”Arkadaşlar ve meslektaşlarım bu zor günlerde hepimizi mutlu eden bu çok güzel kampanyadan haberdar oldular. Tek ihtiyacımız bir kalem ve kağıt. Bu çalkantılı dönemde insanlık en güvenilir ortak noktamız” dedi.

Emre Can: ”Nesiller arasındaki bağ devam etmeli”

26 yaşındaki futbolcu, ”Kalem ve Kağıt” girişimine katılanlar, yeni arkadaşlıklar kazanacak. Ancak; bu aileler için de bir çağrı olarak görülebilir. Sevdiklerinize birkaç satır yazın ve nesiller arasındaki bağlantı devam etsin” ifadelerini kullandı.

Emre Can: ”Büyükanne ve büyükbabalarınıza, tanıdıklarınıza yazın”
Emre Can: ”Büyükanne ve büyükbabalarınıza, tanıdıklarınıza yazın”

Proje hakkında bilgi de veren Emre, “Bu organizasyona dahil olduğunuzda insanlarla temas kurması yasak olan bakıma muhtaç biriyle mektup arkadaşı oluyorsunuz. Ama bu aksiyon ailenizden insanlarla da daha yakın iletişime geçmeniz için bir çağrı görevi yapıyor. Gelin hep birlikte şu anda çok zorda olan insanlara birkaç satır mektup yazalım. Uzun süredir görmediğiniz aile fertlerine yakın dostlarınıza yazın. Ben ve ailem bu işe zaman ayırıyoruz.” dedi. (AJANSSPOR DIŞ HABER)

İlk yorumu yazan siz olun!
Favori Eklemek İçin Giriş Yapmalısınız.