Haberler
Fikstür/Tablo
Maç Merkezi
TAKVİM

Erkan Sözeri o anları anlattı: "Hüseyin Eroğlu'nun yanına gittiğimde..."

Perşembe 10 Ekim 2019 14:15
Son Güncelleme: Perşembe 10 Ekim 2019 11:19

Büyükşehir Belediye Erzurumspor Teknik Direktörü Erkan Sözeri, Altınordu ile oynadıkları maç ve sonrasında yaşananlarla ilgili olarak açıklamalar yaptı. Sözeri, Murat Uçar ile Hüseyin Eroğlu arasındaki tatsızlığın Erzurumspor’a mâl edilemeyeceğini söyledi. Sözeri, ”Hüseyin Hoca’nın yanına özür dilemeye gittiğimde ekibinden birisi beni ittirmeye başladı. Olay daha da büyüsün istemedim. Murat’ın hareketini nasıl ki Erzurumspor’a mâl etmiyorsam, o kişinin hareketini de Altınordu’ya mâl edemeyiz” ifadelerini kullandı.

Radyospor’da Spor Kazanı programında Emrah Karalinç’in canlı yayında sorularını yanıtlayan Erkan Sözeri’nin açıklamaları şu şekilde:

Erkan Sözeri: "Altınordu maçını kazandığımız için mutluyuz, devamını getirmeliyiz"

Bu ligin en çok koşan takımlardan, sistemi olan bir takıma karşı oynadık. İhmale gelmeyen, genç, mücadele eden bir Altınordu’ya karşı oynadık. Ona göre hazırlık yaptık. İyi motive olduk. Onlar kadar koşmamız gerektiğini biliyorduk. Belki de daha doğru koşular yaparak maçı kazandık. Önemli bir galibiyet aldık. Hedefe oynayan takımlar için içeride kazanmak önemli. Altınordu’yu yendik, mutlu olduk. Bunun devamını getirmemiz lazım. Menemen maçıyla birlikte deplasmanda da kazanmak istiyoruz.

Erkan Sözeri: "Hedefimiz Süper Lig'de olmak"
Erkan Sözeri: "Hedefimiz Süper Lig'de olmak"

Erzurumspor’un ilk 2’de olması gerekiyor. En kötü ihtimal Play-Off diyorum. Tabi ki ilk 2’den çıkmak için de çok çalışmamız lazım. Bazı oyuncuları iyi motive etmek gerek. Oyuncuların adaptasyonu önemli. Obertan, Emrah, Sehiç gibi Süper Lig’den devam eden kaliteli oyuncular var. Kaliteli oyunculara sahibiz.

Erkan Sözeri: "Mücadele vermeyen oyuncularla devre arasında yollarımızı ayıracağız"
Erkan Sözeri: "Mücadele vermeyen oyuncularla devre arasında yollarımızı ayıracağız"

Karakterli oyuncularımız var. Oyuncularımızın hepsinin motive olması gerek. Bu takımın banko çıkması lazım diye düşünebilirsiniz. Mental dokunuşlar yapmaya çalışıyoruz. Biz gerekeni yaparız. Oyuncular da profesyonel olmalı. Bize katkı yapmak isteyen oyuncularımızla devam ederiz. Mücadele vermeyen oyuncularla devre arasında yollarımızı ayırırız. Bu kadar net konuşuyorum.

"Hüseyin Hoca ile Murat arasındaki hadise, Erzurumspor'a mâl edilemez"

Erzurum şehrini, taraftarını, insanını, yönetimini, camiasını güzel bir yere koyalım. En iyi şekilde tüm takımlara misafirperver yaklaşıyoruz. Anlık öfkelerle yapılan hatalar, Erzurumspor’a mâl edilemez. Murat kardeşimizin bir tepkisi olmuş. Ben o anda görmedim. Oyuncuları beklerken böyle bir hadise olduğunu duydum ben de oraya gittim. Murat’ı oradan çıkarmışlar. Ben konuyu duyar duymaz Altınordu soyunma odasına gittim. Bir tatsızlık yaşansın istemedim.

Erkan Sözeri: "Altınordu teknik ekibinden bir densiz bana fiili harekette bulundu"
Erkan Sözeri: "Altınordu teknik ekibinden bir densiz bana fiili harekette bulundu"

Hüseyin Hoca ile hiçbir problemimiz olmadı. Daha önce aynı otelde kalmışız, birçok kez rakip olmuşuz. İletişimimiz vardır. Yanına gittim. Murat’ın ani bir refleksle hocanın peşinden koştuğunu, hakkını helal etmediğini söylediğini biliyorum. Küfretmemiş. Hüseyin Hoca gergindi. Arkadaşımız ve misafirimizdir. Özür dilemeye, sakinleştirmeye gittim. Murat’ın bir hatası varsa gerekli cezayı vereceğimizi söyledim. Ama o arada ben bunları konuşurken, ekibinden uzun saçlı bir antrenör… Adını bile zikretmek istemiyorum. Beni itmeye başladı. “Beni neden itiyorsun? Hoca ile konuşuyorum” dedim. Ben özür dilemeye gidiyorum, kendi bilmez bir densiz bana fiili harekette bulunuyor. Hiç kimse Erzurumspor’un teknik direktörüne dokunamaz. Olay büyümesin diye çıktım.

Erkan Sözeri: "Murat'a gereken cezayı veririz"
Erkan Sözeri: "Murat'a gereken cezayı veririz"

Maçtan sonra basın toplantısında da söyledim. Murat’ın yaptığını nasıl ki Erzurumspor’a mâl etmiyorsam, Altınordu antrenörünün yaptığını da Altınordu’ya mâl etmiyorum. O antrenör Altınordu’nun kıstaslarına uymuyor. Biz takım olarak toplanıyoruz. Yönetimle toplantı yapacağız. Murat’ın böyle bir olayın içine kendisini, takımı çekmeye hakkı yok. Murat’a gerekirse bir ceza vereceğiz. Profesyonel futbola böyle şeyler taşınmamalı. Murat’ın biraz gençliğine veriyorum. Bir daha yapacağını sanmıyorum. Ama gerekli cezayı vereceğiz.

İlk yorumu yazan siz olun!
Favori Eklemek İçin Giriş Yapmalısınız.