Haberler
Puan
Skor
TV
TAKVİM

Erol Bedir, Radyospor'da açıkladı: "Kulüpler Birliği'nin yeni başkanı..."

Çarşamba 9 Ekim 2019 14:02
Güncelleme: Çarşamba 9 Ekim 2019 12:38

İstikbal Mobilya Kayserispor Eski Başkanı Erol Bedir, Radyospor’a özel açıklamalar yaptı. Yeni başkan Hamdi Elcuman’a çok güvendiğini belirten Bedir, Kulüpler Birliği’nin yeni başkanının Anadolu kulüplerinden birinin başkanı olmasını arzu ettiğini ifade etti.

Radyospor’da Spor Kazanı programında Emrah Karalinç’in canlı yayın konuğu olan Erol Bedir’in açıklamaları şu şekilde:

Erol Bedir: "2-3 sene aradan sonra ilk kez rahat uyudum"

Gönlüm rahat. Fiziki olarak 2-3 sene sonra ilk kez rahat uyudum. Sabah kalktığımda problemleri nasıl çözerim endişesinden bir miktar uzaklaştım. 2016-17 sezonu ortasında geldiğimde bana ricada bulunuldu. Ben de Kayserispor’a el attım. Görevimi yaptım. 3 kez Genel Kurul yaptım ama olmadı. Artık işi noktalamak istediğimi söyledim. Genel Kurul’a 1 gün kala şehirdeki yöneticiler, idareciler devam etmemi istediler. Taraftarlar da rica etti ve yola devam etmemi rica ettiler. Duygusal insanlarız. Yine devam ettik.

Erol Bedir: "İşin kolay tarafını seçmedim"
Erol Bedir: "İşin kolay tarafını seçmedim"

Geldiğimiz noktada her şey yolunda giderken çok bariz hakem hatalarıyla puan kayıpları yaşadık. Puan, prestij, moral kaybettik. Hikmet Karaman da bırakmak istedi. İşin kolay tarafını seçmedim. Futbolcuyu, hocayı gönderirsin başkan yerinde kalır. Ben öyle düşünmedim. Göztepe maçından sonra devre arasını da uygun gördüm. Görevden ayrıldım, Hikmet Hoca da ayrıldı. Genel Kurul’a gitmeden tüzük gereği yönetimden desteklenen aday başkan seçildi. İnşallah yeni bir hoca ve heyecanla yollarına devam edecekler. Biz de torunumuzla vakit geçireceğiz.

Erol Bedir: "Hikmet Karaman'ın sözleşmesinde herhangi bir madde yoktu"
Erol Bedir: "Hikmet Karaman'ın sözleşmesinde herhangi bir madde yoktu"

Hikmet Karaman ile İstanbul’da yemekte buluştuk. Biz bir aileyiz. Birbirimize sıkıntı yaşatmadık. Tazminat, madde falan yoktu sözleşmesinde. Benimle olan diyaloğu çok farklı boyutta. Birlikte ayrıldık. Ekonomik sıkıntı söz konusu değil.

Erol Bedir: "Hamdi Elcuman her yönüyle kefil olduğum bir yöneticidir"
Erol Bedir: "Hamdi Elcuman her yönüyle kefil olduğum bir yöneticidir"

Hamdi Elcuman yeni başkandır. Futbolun yıllardır içindeyim. Yönetim Kurulu’nu seçerken, Belediye Başkanı’nı ikna ettim ve yönetime aldım. Çok iyi bir yönetici arkadaşımızdır. Yönetimdeki arkadaşların tamamına yakını devam ediyor. Sonraki dönemlerde Hamdi Bey, Genel Kurul yaparsa yeni yönetici arkadaşları seçme hakkı var. Her şeyine güvendiğim, kefil olduğum bir isimdir.

Erol Bedir, bir daha başkanlık ya da yöneticilik yapmam diyor mu?
Erol Bedir, bir daha başkanlık ya da yöneticilik yapmam diyor mu?

Kulüpler Birliği’nde 18 tane başkan var. Ben orada yaş bakımından 6.sıradayım. Ben eleştirmek adına söylemiyorum ama… Meclisi açma görevi en yaşlı vekile verilir ya hani... Kulüp Başkanları arasında zirveye falan çıkmak istemem. Böyle ifade edebilirim.

"Kulüpler Birliği'nin yeni başkanı Anadolu'dan olsun isterim"
"Kulüpler Birliği'nin yeni başkanı Anadolu'dan olsun isterim"

Beşiktaş’ın başına kim gelecek bilmiyorum. Genel Kurul kararı alınacak Kulüpler Birliği’nde. Başkanvekiliydim. Başkan da olmadığım için yeni yönetim seçilmesi için toplanılacak. Benim arzum; Kulüpler Birliği’nin yeni başkanının Anadolu kulüplerinden bir başkanın olmasıdır. Ama bunun bazı zorlukları var. İyi diyalogla bunlar aşılabilir. Bana göre futbolumuzun problemleri içinde Kulüpler Birliği Başkanı ya da Başkanvekilinin kim olacağı arka sıralarda kalır.

İlk yorumu yazan siz olun!
Favori Eklemek İçin Giriş Yapmalısınız.