Haberler
Puan
Skor
TV
TAKVİM

Erzurum, 2026 Kış Olimpiyatları'na hazırlanıyor

Çarşamba 25 Nisan 2018 18:43
Güncelleme: Çarşamba 25 Nisan 2018 18:43

2026 Kış Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları'nı düzenlemek için aday olmak isteyen kentlerin değerlendirileceği diyalog sürecine resmi başvuru yapan Erzurum'da hazırlık toplantısı gerçekleştirildi. 

Valilik Toplantı Salonu'nda, Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu başkanlığında, ilgili kurum ve komite yetkililerinin katılımıyla toplantı düzenlendi.

Azizoğlu, yaptığı açıklamada, toplantıda 2026 Kış Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları'na ilişkin çalışmaların ele alındığını belirterek, Uluslararası Olimpiyat Komitesinden (IOC) bir heyetin, mayıs ayında Erzurum'a gelerek inceleme yapacağını anımsattı.

Vali Azizoğlu, Erzurum'un 2011 yılından itibaren yapılan tüm organizasyonlardan yüzünün akıyla çıkmayı başardığını, 2026 Kış Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları için de gerekli çalışmaların hızla devam ettiğini belirtti.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Temsilcisi, 2017 Avrupa Gençlik Olimpik Kış Festivali (EYOF 2017) Genel Koordinatörü Necati Kaplan da slayt eşliğindeki sunumunda olimpiyat programında bulunan spor branşlarını anlattı.

Olimpiyatlarda 15 branşta mücadelelerin olduğunu aktaran Kaplan, şunları kaydetti:

"Kayaklı koşu, alp disiplini, kayakla atlama, snowboard, biatlon, kuzey kombine, serbest tür kayak, buz pateni, buz hokeyi, sürat pateni, curling, tekli, ikili ve dörtlü kızak olimpiyatlarda yer alan branşlardır. Erzurum'un havalimanı, kayak merkezi ve kent merkezinin tesislere yakınlığı büyük avantaj."

Toplantıda Azizoğlu ve katılımcılar, olimpiyat çalışmalarını değerlendirip görüş alışverişinde bulundu.

İlk yorumu yazan siz olun!
Favori Eklemek İçin Giriş Yapmalısınız.