Haberler
Puan
Skor
TV
TAKVİM

Erzurum EYOF'u bekliyor!

Perşembe 16 Şubat 2017 07:23
Güncelleme: Perşembe 16 Şubat 2017 07:23

Türkiye’nin ev sahipliğinde Erzurum’da yarın başlayacak ve 34 ülkeden sporcuların yer alacağı 13. Avrupa Gençlik Olimpik Kış Festivali (EYOF 2017) için sağlıktan güvenliğe, tesislerden ulaşıma, konaklamadan gezi programlarına kadar tüm hazırlıklar tamamlandı.

'Alnımızın akıyla çıkmak istiyoruz'

Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu, EYOF 2017 için Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden yüzlerce sporcu, yakınları, teknik ekip ile söz konusu ülkelerin elçilik mensuplarının Erzurum’a geleceğini söyledi. Kentte gerçekleştirilecek EYOF’un, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın üzerinde durduğu önemli faaliyetlerden birisi olduğuna dikkati çeken Azizoğlu, “Gelecek misafir sayısında artış olacağını düşünüyorum. Bu, çok büyük bir uluslararası organizasyon. 2017 içerisinde uygulanacak en büyük faaliyetlerden birisi. Erzurum olarak böyle bir faaliyetten yüzümüzün akıyla çıkmak istiyoruz” dedi.

Bütün tesislere kameralı önlem Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu, sağlık ve güvenlik açısından bütün önlemlerin alındığını belirtti. “Şu anda Erzurum Büyükşehir Belediyemiz de acil kurtarma ekibini kurdu. Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE), İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD), Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri de hem acil müdahale hem de sağlık açısından bütün tedbirleri aldı” diyen Vali Azizoğlu ayrıca dağın her tarafının kameralarla izleniğini ve bütün sportif faaliyetlerin olduğu oteller bölgesinin, park alanlarının hepsinin MOBESE sistemiyle 24 saat izlenir hale getirildiğini, hiç kimsenin tereddütte kalmasına gerek olmadığını dile getirdi.

İlk yorumu yazan siz olun!
Favori Eklemek İçin Giriş Yapmalısınız.