Haberler
Fikstür/Tablo
Maç Merkezi
TAKVİM

Erzurumspor'dan Galatasaray açıklaması: "2 puanı biz kaybettik, üzgünüz"

Pazartesi 4 Mart 2019 15:32
Son Güncelleme: Pazartesi 4 Mart 2019 18:32

Büyükşehir Belediye Erzurumspor Sportif Direktörü Zafer Demir, Galatasaray ile 1-1 berabere kaldıkları mücadele hakkında değerlendirmelerde bulundu. 2 puan kaybeden tarafın Erzurumspor olduğunu söyleyen Demir, ligdeki hedeflerine de değindi.

Radyospor’da yayınlanan Gün Ortası programında Emrah Karalinç’in sorularını yanıtlayan Zafer Demir’in açıklamaları şu şekilde;

"Bize göre 2 puanı biz kaybettik"

Hafta başından başlayarak ilginç konuşmalar oldu. Soğuk ve zeminle ilgili farklı yorumlar yapıldı. Bizim bu konuda herhangi bir talebimiz olmamıştı. Maçın saatini TFF ve yayıncı kuruluş belirliyor. Sanki Erzurum’u kimse bilmiyormuş gibi konuştular. Yayıncı kuruluşa gidip zemini gösterdik. Ona rağmen insanlar garip yorumlar yapmaya başladı. Süper Lig’deki çoğu stadyumdan daha iyi bir zeminimiz var. Güzel bir futbol ortaya çıktı. Bize göre biz 2 puan kaybettik. Biz ligdeki konumumuzdan ötürü üzgünüz. Bana göre 2 puanı Erzurumspor olarak biz kaybettik.

"Her yıl bir kaos ortamı var"
"Her yıl bir kaos ortamı var"

Biz hakemlerle ilgili Rizespor maçına kadar hiç konuşmamıştık. Hakemlerin üstünde de baskı var. Ama herkes kendi açısından dikkatli olmalı. Hakem elbette hata yapar. Hakemleri rahat bırakırsak hata yapma olasılıkları bence azalır. Hepimiz insanız ve hata yapabiliyoruz. Birbirimize yardımcı olmamız gerekiyor. Hata bizim aleyhimize oluyor mu? Oluyor. VAR çıktı belki işler kolaylaşır denildi. Ama yine işler zorda. Her yıl bir kaos ortamı var. Tabi ki bunu sadece hakemlere bağlamamak lazım. Süper Lig’de canı en çok yanan takımlardan biriyiz. Akhisar maçında ofsayt kamerası sıkıntısı vardı. Kasımpaşa ve Rizespor maçları da sıkıntılıydı. Erzurum’da taraftar, stadyum, futbol var. Futbol bir şov işi. Biz bunları yapabilmek istiyoruz. Herkes kendi hatalarını çözmeye çalışmalı. Biz daha çok puanlar toplayacağız.

"Egemen fedakarlık yaptı, teşekkür ediyoruz"
"Egemen fedakarlık yaptı, teşekkür ediyoruz"

Egemen gerçekten çok iyi bir futbolcu ve karakter. Başka bir futbolcu olsa bu kadar fedakarlık yapmayabilirdi. Ağrıları olmasına rağmen oynadı. Mücadele verdi. Fedakarlık yapan bir oyuncu. Egemen devam edecek. 

Rashad Muhammed'in sağlık durumu: "2 tane kırık var, ameliyat olacak"

Rashad Muhammed’de 2 tane kırık çıktı. Büyük ihtimalle ameliyat olacak. Ne zaman döner ona bakacağız. Üstümüzde büyük şanssızlıklar var. İnşallah en kısa süre içinde iyileşir. Tedavisine bugünden itibaren başlıyoruz. Gereken tedavi yapılacak.

"Bahane değil çare arıyoruz. Süper Lig'de kalacağız"
"Bahane değil çare arıyoruz. Süper Lig'de kalacağız"

Bizim 3 puanlara ihtiyacımız var. Maç maç bakıyoruz. Galatasaray maçından 1 puan aldık. Alanya maçında 3 puan istiyoruz. Kalan 10 hafta var. 10 hafta uzun bir süre. 3 puanlı sistemde her şey olabiliyor. Biz hep ileriye bakıyoruz. Geçmiş maçlardan ders alıyoruz. Çok iyi çalışan bir hocamız, ekibi, futbolcularımız var heyecanlı bir camiamız var. Süper Lig’de bazı dezavantajlar yaşadık. Fakat; bahaneler aramıyoruz. Çare arıyoruz. Süper Lig’de kalacağız. Sezon sonunda da güzel şeyler konuşacağız.

İlk yorumu yazan siz olun!
Favori Eklemek İçin Giriş Yapmalısınız.