Haberler
Puan
Skor
TV
TAKVİM

ES-ES’de gündem transfer tahtası!

Eskişehirspor Başkanı Mustafa Akgören açıklamalarda bulundu. Eskişehirspor transfer tahtasını açabilecek mi? Bilal Ceylan Beşiktaş’a transfer olacak mı? Detaylar haberimizde…

Pazartesi 18 Ocak 2021 10:35
Güncelleme: Pazartesi 18 Ocak 2021 10:43

Eskişehirspor Başkanı Mustafa Akgören Esgazete’ye açıklamalarda bulundu. İşte o açıklamalar:

“Beşiktaş ile başka bir takım istediğimiz rakamın yarısını teklif etti.”

Genç oyuncu Bilal Ceylan’ın Beşiktaş’a olası transferi hakkında konuşan Akgören, “Bilal’i Beşiktaş dışında 4 takım daha istiyor. Şu an anlaşmış değiliz. Beşiktaş ile başka bir takım istediğimiz rakamın yarısını teklif etti. Belirttiğimiz rakama yaklaşan olursa hem Eskişehirspor hem de Bilal için hayırlısı olsun deriz. Şu an için hiçbir takıma hayırlı olsun demedik. Bilal hala bizim futbolcumuz. Şu an Antalya’da kampta” dedi.

“Transfer tahtasının açılması için elimizden geleni yapıyoruz”

Transfer yasağını kaldırmaya çalıştıklarının fakat durumun iyi olmadığını belirten Kırmızı Şimşekler’in Başkanı, “Transfer tahtasının açılması için elimizden geleni yapıyoruz. FIFA’da 24 tane dosyamız var. 9 tanesinde transfer yasağı var. En büyük sorun transfer yasaklı 9 tane dosyamız. Bu 9 dosyanın maliyeti 2,5 milyon Euro. Bu 9 dosyanın çözülmesi çok zor. Buna rağmen görüşüp elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Tamamı ile görüştük. Şu aşamaya kadar çok fazla yol alamadık. FIFA’daki 9 dosya halledilirse Türkiye’deki dosyalara geçilecek. Bu dosyaların yüzde 80’inde sorun olmayacak gibi görünüyor. Türkiye’deki dosyalarda ve FIFA dosyalarının hepsinin çözümü için para lazım. Şehir destek vermezse üstesinden gelemeyiz. Pandemi dolayısıyla loca, reklam, forma satamadık. TFF’den yayın hakları ile ilgili para alamıyoruz. Sıfır gelir sürekli gider. Nasıl çıkacağız bu işin içinden bilmiyorum” ifadelerini kullandı.

İlk yorumu yazan siz olun!
Favori Eklemek İçin Giriş Yapmalısınız.