Haberler
Puan
Skor
TV
TAKVİM

F1'de Aston Martin, yeni üssünün açılışını 2022'ye erteledi

Formula 1'de Racing Point takımının yerine geçen Aston Martin, Silverstone'da kuracağı yeni Formula 1 tesisini 2022 Ağustos ayına erteledi.

Cumartesi 16 Ocak 2021 22:03
Güncelleme: Cumartesi 16 Ocak 2021 22:09

Orhan GÜLEK - AJANSSPOR

Yeni sezonda Racing Point'in Formula 1'deki yerini alacak olan Aston Martin, Covid-19 salgını nedeniyle bu yıl açmayı planladığı yeni F1 tesisini gelecek yıl Ağustos ayına ertedi.

Aston Martin F1 takım patronu Otmar Szafnauer, Motorsport.com'a yaptığı açıklamada, “Fabrika hâlâ hazırlanıyor. Rekabet seviyemizi arttırmaya çalıştığımız ve Aston Martin haline geleceğimiz için böyle bir fabrikaya ihtiyacımız var. Çünkü burası 1990'dan beri var ve burayı biz genişlettik. Tek şey koronavirüsün bunu zamanlama açısından biraz ileriye kaydırmasıydı. Henüz pek fazla şey yapamadık. Aslında 2021'in Ağustos ayında taşınacaktık ve bunu bir yıl kaydırıp 2022'nin Ağustos ayında taşınacağız.""

"Ana merkezimiz olacak"

"Tasarım ekibi burada olacak. Aynı zamanda bir merkez ve pazarlama merkezi de olacak. Buraya gelip Formula 1 takımına bakabilir ve aynı zamanda yol araçlarını da geliştirebilirsiniz. Aston Martin için güzel bir yer olacak."

BWT sponsorluğundan da ayrıldı
BWT sponsorluğundan da ayrıldı

Öte yandan 2017 yılından bu yana Force India/Racing Point'in isim sponsoruluğunu yapan BWT ile yollarını ayıran Aston Martin, 2021 sezonunda Cognizant sponsorluğuyla yarışacak.

İlk yorumu yazan siz olun!
Favori Eklemek İçin Giriş Yapmalısınız.