TAKVİM

Fener Ol kampanyasından ne kadar toplandı? İşte tüm detaylar...

Beşiktaş'ın başlatacağı bağış kampanyası akıllara Fenerbahçe'nin Fener Ol projesini getirdi. Peki sarı lacivertliler o kampanyadan ne kadar gelir elde etmişti, kaç TL kazanmıştı? Acun Ilıcalı ne kadar topladı? İşte detaylar...

Perşembe 11 Haziran 2020 11:58
Son Güncelleme: Perşembe 11 Haziran 2020 12:00

Beşiktaş, kulüpteki mali sıkıntıyı aşmak adına bağış kampanyasına başlıyor. Koronavirüs pandemisi öncesi başlaması planlanan kampanyadan 500 milyon TL gelir hedefleniyordu. Peki Fenerbahçe, Fener Ol kampanyasından ne kadar gelir elde etmişti?

Fikret Orman yönetiminden bir enkaz devralan Ahmet Nur Çebi ve yönetimi, kulübün ekonomisi düzeltmek adına 19 Mart 2020'de bir bağış kampanyası başlatmayı planlıyordu. Ancak koronavirüs nedeniyle bu kampanya ileri bir tarihe ertelenmişti. 

Siyah beyazlılar 12 Haziran 2020 saat 11:00 itibariyle kampanyanın startını veriyor. 

Sabah gazetesinin haberine göre Beşiktaş ilk etapta 100-150 milyon TL, genelde ise 250 milyon TL gelir elde etmeyi planlıyor.

Pandemi öncesi ise hedef 500 milyon TL olarak belirlenmişti. 

Peki benzer bir bağış kampanyası düzenleyen Fenerbahçe, Fener Ol'da ne kadar para toplamıştı?

Fenerbahçe, Fener Ol kampanyasını 4 Nisan 2019'da başlatmış ve Temmuz sonu itibariyle 150 milyon TL'lik bağış toplamıştı.

4 Nisan 2020'de sona ermesi düşünülen kampanya temmuz sonrası etkisini yitirmişti. 

Fener Ol kampanyasında kaç SMS atılmıştı?

Acun Ilıcalı WinWin organizasyonu yapmış ve sadece bu organizasyon sayesinde 1.1 milyon SMS atılmıştı. Toplam SMS rakamı ise 1.6 milyon olarak açıklanmıştı.

Bir SMS, Fenerbahçe'ye 20 TL tutarında bir destek anlamına geliyordu. 

İlk yorumu yazan siz olun!
Favori Eklemek İçin Giriş Yapmalısınız.
Haberler
Fikstür/Tablo
Maç Merkezi