Haberler
Fikstür/Tablo
Maç Merkezi
TAKVİM

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Yüksek Divan Kurulu'nda müjdeyi verdi!

Cumartesi 26 Ekim 2019 17:34
Son Güncelleme: Cumartesi 26 Ekim 2019 17:43

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Yüksek Divan Kurulu Ekim Ayı Olağan Toplantısı'nda konuşma yaptı. Koç'un açıklamalarından Ajansspor'un derledikleri şu şekilde:

Erdoğan'a teşekkür

Bir aile buluşması olarak gördüğümüz Yüksek Divan Kurulu Toplantısı'na hoş geldiniz. Cumhurbaşkanımızın Fenerbahçe sevdalısı olması, aynı renklere gönül vermemiz ve Divan Kurulu üyeliğine geçiş yapması çok gurur vericidir. Kendilerine daha evvel yaptığımız daveti kırmayarak aramızda olduğu için şükranlarımızı sunuyoruz.

Ali Koç: "İşgal Kuvvetleri'ni yeşil sahada yenen de Fenerbahçe'ydi"
Ali Koç: "İşgal Kuvvetleri'ni yeşil sahada yenen de Fenerbahçe'ydi"

Bu salonu dolduran tüm üyelerimizi, bizleri izleyen milyonlarca Fenerbahçelilerin, bakış açısını söylemek istiyorum: Fenerbahçeli, vatanseverdir. Fenerbahçeli savaş zamanı ülkesini savunmak için koşar. Bunun örnekleri vardır. Sınırlı imkanlara rağmen çıktığı 50 maçın 41'ini kazanarak milli mücadeleye destek veren ve General Harrington Kupası'nı da kazanarak mağlup ettiğimiz İşgal Kuvvetleri'ni bir de yeşil sahada yenen yine Fenerbahçe'ydi. Cephede ordumuzun, sahada bayrağının emri altında olan bir kulüptür.

"Fenerbahçe'nin en büyük gücü üyelerinin iradesi"
"Fenerbahçe'nin en büyük gücü üyelerinin iradesi"

Kulübümüzün bütün kararları demokratik bir süreçle belirlenir. 43 bin üyeye sahip olan kulübümüz aynı zamanda Türkiye'de en çok üyesi olan kulüptür. Fenerbahçe'nin en büyük gücü üyelerinin iradesi ve taraftarının desteğidir.

Ali Koç: "FETÖ'ye hiçbir zaman boyun eğmedik"

Fenerbahçe hukukun üstünlüğüne ve adalete inanır. Hukukun ve adaletin olmadığı hiçbir durumun bir parçası olmaz. 3 Temmuz'da camiamıza yapılan hain FETÖ kumpasında dostumuz ve düşmanımız bu tavrımızı net bir şekilde gördü. Başkanımız Sayın Aziz Yıldırım'ın liderliğinde, yönetim kurulumuz, çalışanlarımız milyonlarca taraftarlarımızla beraber en yalnız kaldığımız dönemden topyekün beraber çıktık. Çok büyük bedeller ödedik ve ödemeye devam ediyoruz. Vicdanlı ve objektif herkesin söyleyebileceği gibi bu örgüte hiçbir şekilde boyun eğmedik.

Ali Koç: "Er ya da geç kararın çıkacağına inanıyoruz"
Ali Koç: "Er ya da geç kararın çıkacağına inanıyoruz"

Mağduriyetimizden sportif anlamda istifade edenler oldu. O dönemde her şeye rağmen Fenerbahçe hem sportif anlamda hem mali anlamda rakiplerinin fersah fersah önündeydi. Her platformda söylediğimiz gibi 3 Temmuz davasında Yargıtay'dan kararı bekliyoruz. Geciken adalet, adalet değildir ama er ya da geç kararın çıkacağına inanıyoruz.

Atatürk mesajı...
Atatürk mesajı...

Fenerbahçe, Ulu Önder Atatürk'ün değerlerine ve cumhuriyetimizin ilke ve değerlerine bağlıdır. Fenerbahçeli bu topraklarda milletçe ve kardeşçe yaşamanın bilincindedir.

"Olimpiyatlara en çok sporcu yollayan spor kulübü olacağız"

Fenerbahçe inşallah bundan sonraki olimpiyatlarda da, olimpiyatlara en çok sporcu yollayan spor kulübü olacaktır. Şu anda 8 sporcumuz, olimpiyatlara gitme hakkı kazandı. Kulüplerimizin çoğu ekonomik sıkıntı içerisinde. İnşallah pek çok kulüp yatırım yapmaya devam edebilir. Futbol dışında sporlara da yatırım yapmaya çok çok ihtiyacımız var.

Ali Koç: "Gerçek olan adalettir"
Ali Koç: "Gerçek olan adalettir"

Sporun gelişmesi için finansman çok değerlidir ama gerçek olan adalettir. Adaletin olmadığı yerde istenilen rekabet seviyesine çıkılmaz. Sporda başarı iyi yönetim, doğru yatırım, yetenek ve çalışmanın neticesinde gelmelidir diye düşünüyoruz. Bizler hep bu değerleri savunduk.

"Algı operasyonlarına da sessiz kalmamız beklenmemeli"
"Algı operasyonlarına da sessiz kalmamız beklenmemeli"

Biz sadece saha içinde rakibiz. Saha dışında ortağız, çıkarlarımız aynı. Spor için her şeyi yaparız ama algı operasyonlarına da sessiz kalmamız beklenmemeli.

Ali Koç: "Kenan Evren Lisesi'nin kulübümüze devri bu hafta gerçekleşmiştir"

Müjdeyi verelim. Sayın Başkanımız Aziz Yıldırım'ın başlattığı ve devam eden sürecin sonuna geldik. Kenan Evren Lisesi'nin kulübümüze devri bu hafta gerçekleşmiştir. Bundan sonra bize düşen görevi bu değeri en iyi şekilde değerlendirmektir.

İlk yorumu yazan siz olun!
Favori Eklemek İçin Giriş Yapmalısınız.