Haberler
Fikstür/Tablo
Maç Merkezi
TAKVİM

Fenerbahçe Kulübü eski başkanı Ali Şen: "Fenerbahçe küme düşer lafı beni yaralar''

Cumartesi 26 Ocak 2019 21:38
Son Güncelleme: Pazar 27 Ocak 2019 00:38

Fenerbahçe kulübünün eski başkanlarından Ali Şen, A Spor'da Takım Oyunu programında açıklamalarda bulundu.

Ali Şen'in açıklamalarından Ajansspor'un derledikleri şu şekilde:

'Fenerbahçe küme düşer' söylemi beni yaralar

Bir Fenerbahçeli olarak boynumuz bükük. Öfkeliyiz ve sinirliyiz. 2.5 aydır Fenerbahçe'yi ateş hattında görmekten dolayı üzüntülüyüz. Daha önce Türkiye Kupası'dan iki kez 2. Lig takımına yenilmişti, bu hafta da Ümraniyespor'a yenildi. Artık durum vahim, durum ciddi. Ben kendim Fenerbahçeli olarak bir dakika bile endişem yok. 'Fenerbahçe küme düşer' söylemi beni yaralar.

Bugünkü kadroda yanlış futbolcular olabilir fakat çok büyük aksilikler var. Yapılan yanlışların yanında şansızlıklarda birlikte olunca Fenerbahçe ateş hattında. Yukarıdaki takımların kadroları Fenerbahçe'den daha mı iyi? Ben öyle olduğunu düşünmüyorum. Bizim için hesap yarın, hesap Malatya maçı, hesap Göztepe maçı... Fenerbahçe takımı korkak ve ürkek oyunculardan kurulu. Düşme potasında asla ve asla korkaklar oynamayamaz. Lider futbolcuya ihtiyacımız var.

Bugün bizim oyuncularımıza üzülüyorum. Bu oyuncular bu kadar üzülmeyi hak etmiyor. Bugün bizim kadrodaki oyuncuları resetleyecek bir oyuncuya ihtiyaç var. Fenerbahçe çok acele bir lider futbolcu transfer etmeli. Yapılan yanlış alınan oyuncularda... İkinci yanlış Fenerbahçe taraftarının futbolun içinde ve futbolu bilmesi lazım. Zagreb maçından sonra ben değişiklikleri yapardım. Bizim geriye bakma lüksümüz yok, ileriye bakmak zorundayız.

'Değil Comolli'ye Komili sabunlarına bile transfer yaptırmam'

Taraftar bu sezon 12. değil 2.3. güç. Malatyaspor ve Göztepe maçından sonra taraftar yeniden hava yakalayacaktır. Fikir alışverişini bugün uzun uzun yaptık. Aynı fikirleri düşünüyormuşuz, gayet güzel konuştuk. Fenerbahçe gibi bir kulübün örneği Real Madrid gibidir. Her şey dışarıdan bilinir. Değil Comolli'ye Komili sabunlarına bile transfer yaptırmam.

Transfer sadece teknik direktör ve sportif direktöre bırakılacak bir iş değildir. Bu yaştan sonra Fenerbahçe başkanlığı olmaz. Ben iki defa başkan oldum. İkisinde de taraftar istedi. Öyle başkan oldum.

İlk yorumu yazan siz olun!
Favori Eklemek İçin Giriş Yapmalısınız.