Haberler
Puan
Skor
TV
TAKVİM

Fenerbahçe'de son dakika! Obradovic kararını verdi...

Çarşamba 24 Haziran 2020 00:11
Güncelleme: Çarşamba 24 Haziran 2020 00:11

Fenerbahçe Beko'da Başantrenör Zeljko Obradovic dönemi resmen kapandı.

Sözleşmesi sona eren Sırp Koç geçtiğimiz hafta başında İstanbul'a gelerek Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ve Başkanvekili Semih Özsoy ile 5 görüşme gerçekleştirdi.

Görüşmelerde basketbol takımının bütçesinin düşürülmesi, Obradovic'in yeni sözleşmesi ve kadrodaki oyuncuların maaşlarından indirim talep edilmesi gündemi oluşturdu.

Zirveler son derece olumlu havada geçerken Fenerbahçe şartlarını sundu, Obradovic de düşünmek ve ailesiyle değerlendirmek için süre istedi.

Geçtiğimiz Cuma günü ülkesine dönen Zeljko Obradovic kararını Fenerbahçe kulübüne iletti. Sarı lacivertliler, Obradovic'in ayrılık kararı verdiğini resmi site üzerinden açıkladı.

"Bilindiği üzere değerli koçumuz Zeljko Obradovic geçtiğimiz hafta İstanbul’a gelmiş ve yeni sezon planlaması için Başkanımız Ali Koç ve Başkan Vekilimiz Semih Özsoy ile bir araya gelmiştir. Yapılan görüşmelerin ardından koçumuz geçtiğimiz cuma günü ülkesine dönmüş ve son kararını ailesi ile görüştükten sonra vermek istemiştir.Üzülerek belirtmek isteriz ki, koçumuz bugün itibarıyla yanıtını kulübümüze iletmiş ve bir yıl boyunca takım çalıştırmama kararı almıştır.Fenerbahçe ailesine 2013 - 2014 sezonunda katılan ve görev yaptığı süre boyunca başta 2017 yılında kazanılan EuroLeague şampiyonluğu olmak üzere, sayısız birçok başarının mimarı olarak, kulübümüzün tarihine adını altın harflerle yazdıran değerli koçumuz Zeljko Obradovic’in bizi üzen bu kararını saygıyla karşılamak durumundayız. Kazandığı başarılar ve bizlere yaşattığı tarifsiz mutluluklarla Fenerbahçemizin bir efsanesi olan Zeljko Obradovic, her daim ailemizin bir parçası olmaya devam edecektir."

Kulübün ayrılık açıklamasının ardından deneyimli koç da resmi siteden bir açıklama yayınladı:

"Geçtiğimiz hafta Başkanımız Ali Koç, Başkan Vekilimiz Semih Özsoy ve Genel Menajerimiz Maurizio Gherardini ile son derece sıcak ve güven veren görüşmeler gerçekleştirdim. Daha sonrasında da Belgrad’a dönmem ve aile ortamımda birkaç gün geçirerek karar almam noktasında kendileriyle mutabık kaldık. Sonuçta ailemle birlikte hayatımın en zor kararlarından birini verdim ve koçluğa bir yıl ara verme kararı aldım.

Harika geçen yedi yılın sonunda, bana verdikleri destek için eski Başkanımız Aziz Yıldırım’a ve yönetimine, mevcut Başkanımız Ali Koç’a, Başkan Vekilimiz Semih Özsoy’a ve yönetime kalbimin en derinliklerinden teşekkür ediyorum. Ayrıca Ülker Ailesi, Doğuş Grubu ve Beko ile diğer tüm iş ortaklarımızın da tüm bu yıllar boyunca bize verdikleri desteklerden bahsetmek istiyorum. Bunun yanı sıra, Maurizio Gherardini tarafından yönetilen ve harika anlar paylaştığımız Erkek Basketbol ofis ekibine de teşekkür ediyorum. Aynı zamanda teknik ekibimdeki tüm koçlara ve sağlık ekibine, birlikte yaptığımız her şey için ve en önemlisi zor anlarda dahi sahip olduğumuz birliktelik için teşekkür ederim. Bir büyük teşekkürü de yedi yıl boyunca birlikte çalıştığımız oyuncularıma gönderiyorum. Elde ettiğimiz harika sonuçlarda en önemli pay sahibi onlardı. Ve elbette özel bir teşekkür de, onlarsız bu işin hiçbir anlam ifade etmediği taraftarlara etmeliyim. Bize bu yedi yıl boyunca her zaman sonsuz destek ve sevgi gösterdiler. Bu süre zarfında, hayatım boyunca unutamayacağım çok fazla anı bana yaşattılar.

Fenerbahçe gibi büyük bir kulübün parçası olmak benim için büyük bir onur ve mutluluktu. Bu, Fenerbahçe için yeni bir başlangıç, bir son değil. Ve eminim ki taraftarlar, bu süreçte de kulübü desteklemeye devam edecek ve eskiden olduğu gibi büyük sportif başarıları kutlama fırsatı yakalayacaklar.
"

Obradovic'in Fenerbahçe kariyeri
Obradovic'in Fenerbahçe kariyeri

Zeljko Obradovic’in 7 yıllık Fenerbahçe kariyeri;

• 507 maç

• 382 galibiyet

• 5 EuroLeague Final-Four’u

• 3 EuroLeague Finali

• 1 EuroLeague Şampiyonluğu (2017)

• 4 Türkiye Ligi

• 3 Türkiye Kupası

• 3 Cumhurbaşkanlığı Kupası

toplamda 11 kupa.

İlk yorumu yazan siz olun!
Favori Eklemek İçin Giriş Yapmalısınız.