Haberler
Puan
Skor
TV
TAKVİM

Fenerbahçeliler mesut olmak için her şeyi yapıyor!

Fenerbahçe haberleri... Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un Mesut Özil transferiyle ilgili konuşurken taraftara yaptığı yardım kampanyası çağrısı karşılıksız kalmadı. Yaklaşık 148 bin kişi 'Mesut Ol'urken kongre üyeleri de aidatların dışında bağış yapıyor. İşte detaylar...

Pazar 24 Ocak 2021 11:29
Güncelleme: Pazar 24 Ocak 2021 11:36

Barış ŞEHİRLİOĞLU-AJANSSPOR

Fenerbahçe Mesut Özil’in imza töreni için gün saymaya başladı. Taraftarın uzun yıllardır istediği hayal gerçeğe dönüşmek üzereyken sarı lacivertli kulübün Başkanı Ali Koç’tan taraftara 'Mesut Ol' çağrısı geldi.

"Mesut Ol yazıp 1907’ye SMS gönderebilirsiniz"

Yüksek Divan Kurulu’nda konuşan Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, “Taraftarlarımız, gençlerimiz, büyüklerimiz, Kongre Üyelerimiz. Çok söylediniz, şimdi eyleme geçme zamanı. İmza töreni aşağı yukarı her şey yolunda gittiği takdirde salı günü hedefliyoruz. Salı olur, çarşamba olur. Şimdi bugün Fener Ol’u imza günü, burada imzalar atılana kadar Mesut Ol’a çevireceğiz. Fener Ol hala aktif. Mesut Ol yazıp 1907’ye SMS gönderebilirsiniz. 

"İmkanı olanlardan onlarca SMS rica ediyorum"

En az 1 SMS rica ediyorum. İmkanı olanlardan onlarca SMS rica ediyorum. Telefon olmayan küçük çocukların babalarına, annelerine baskı yapıp SMS yollamalarını rica ediyorum. Bir rekor kıralım. Şu andan başlayacağız, imza gününe kadar; salı akşamı olur, çarşamba akşamı olur bakalım o güne kadar ne kadar SMS atacağız. Bakalım bu transferi isteyenler sözünüzün ne kadar arkasındasınız göreceğiz. Her zaman destek oluyorsunuz. Olmasanız da canınız sağ olsun ama bu kulübü, bu camiayı, bizleri ayakta tutan sizlersiniz. Haydi şimdiden başlayalım” diyerek Mesut Ol kampanyasının startını verdi.

En az 2 milyon 900 bin TL gelir elde edildi
En az 2 milyon 900 bin TL gelir elde edildi

Koç’un bu çağrısına sarı lacivertli camia kayıtsız kalmadı. Şu ana kadar yaklaşık 148 bin kişi destekte bulunurken en az 2 milyon 900 bin TL gelir elde edildi. Fenerbahçe Fener Ol kampanyasından da 300 milyon TL yardım toplamıştı. Mesut Özil’in imza töreninin yapılacağı güne kadar kulübe sağlanan gelirin artması bekleniyor.

Kongre üyeleri tüzük gereği yıllık 50 TL aidat ödüyor

Fenerbahçe’de kongre üyeleri tüzük gereği yıllık 50 TL aidat ödüyor. Sarı lacivertli kulübün Başkanı Ali Koç daha önce isteyen üyelerin 50 TL’den fazla ödeyebilme yolunu açtıklarını ifade etmişti. Bu karar sonrasında 2019 yılında 5 bin 28 üye toplam 1.9 milyon TL, 2020 yılında 4.2 milyon TL aidat katkısı sağladı. Sarı lacivertli kulübün yaklaşık 34 bin üyesi bulunuyor.

İlk yorumu yazan siz olun!
Favori Eklemek İçin Giriş Yapmalısınız.