Haberler
Fikstür/Tablo
Maç Merkezi
TAKVİM

FIFA Menajeri Mithat Halis'den Radyospor'a özel açıklamalar!

Salı 16 Ekim 2018 18:58
Son Güncelleme: Salı 16 Ekim 2018 18:58

FIFA Menajeri Mithat Halis, Radyospor'dan Özgür Sancar'a önemli açıklamalar yaptı!

İşte o sözler:

''Usain Bolt, gariban bir siyah ona doping testi yapmak kolay, Nadal ise İspanyollar'ın sosyetik bir teniscisi Nadal'a doping testi yapsınlar. Ruslar'a da çok fazla doping testi yapıyorlar.

Dopingle mücadele yetersiz kalıyor, neden Fransa bisiklet turunda doping yapanlara ceza vermiyorlar? Rus atletleri doping cezalarıyla devre dışı bıraktılar ama diğerlerine bir şey yapmıyorlar.

Doping konusunda Amerikalı sporcular torpilliler, onlara hiçbir şey yapamıyorlar.

Boksörleri, Kick Boks yapanları sevmiyorum, bunu spor olarakta görmüyorum. Muhammed Ali'nin rakiplerini yıllarca düşman olarak gördük ama ben bu oyunu spor olarak görmüyorum. En son çocukluğumda Muhammed Ali'nin maçlarını seyretmiştim başka maç izlemedim.

Brahimi'yi kaç senedir transfer etmek istiyor ama izleyip transferden vazgeçiyorlar, çünkü eksik buluyorlar özellikle taktik olarak çok yetersiz. Babel kendini Türkiye'de geliştirdi, Quaresma bile sadece Beşiktaş forması giydi. Bizim seyircilerimiz maçlara sarhoş gidiyorlar, böyle futbolcuları izliyorlar.

Bende scout arkadaşlarıma Çarşı'dan yemek ısmarlıyorum onlarda içerek maçlara gidiyorlar. Quaresma'ya sarhoş demedim, kendisi de benim gibi içki içmiyormuş zaten. Ben metafor olarak söyledim bunu.

Brahimi, çok çok iyi oyuncu olsa başka takımlara giderdi, Porto'da iyi oynayan bir oyuncu 6 ay içinde transfer oluyor Brahimi niye gitmedi? Türkiye'de alt yapı sistem hiç yok, bu sebeple Türkiye'den isterler böyle oyuncuları.

Trabzonspor Kucka'yı ikna edemiyor çünkü diğer arkadaşlarının parasını aldığını biliyor ama Kucka'ya para vermiyorlar. Bu sebeple Kucka bütün alacağını istiyor. Eğer Trabzonspor Kucka'nın menajerine ulaşsaydı bu sorunu çözebilirdi.

Kucka diğer oyuncuların parasının ödenip, kendisine ödeme yapılmadığı için tepki koymuş. Hayrettin Hacısalihoğlu, Trabzonspor'u çok seviyor ve Kucka'nın FIFA'ya gitmesini hakaret olarak görüyorlar. Oyuncu hakkını alamadığında hakkını arayacak tabiki.
Sosa'yı örnek veriyorlar ama Sosa bu ülkeyi savaş var diye terkedip gitmiş biri, Sosa'yı örnek veremezler. Kucka, herkese para ödenip kendisine ödeme yapılmayınca bütün parasını istedi. Kucka'nın moralini böyle bir olaydan kaynaklı üzmeyecekler, Kucka 33 maçın 33'ünü oynamış onu Sosa ile kıyaslıyorlar. Trabzonspor yöneticileri, futbolcular arasında ayrım yapmasınlar bunu istiyoruz. Kucka'nın parasını ödediler ve sorun kalmadı.
Kucka zaten kadro dışı kalmadı, hocası ona sahip çıktı. Yöneticiler bunu bir hakaret olarak görmesinler.

UEFA Uluslar Ligi, gördüğümüz kadarıyla çok başarılı bir organizasyon değil. Herkes stres altında, gruplar dengesiz mesele Polonya o gruptan nasıl çıksın?

Arda Turan'ı biz bu noktalara getirmeyecektik, maalesef biz Türk futbol camiası olarak iyi yönetemedik Arda Turan'ı. Biz menajerler de dahil olarak biz de bu konuda iyi bir tavır sergileyemedik. Arda Turan'ı Barcelona'ya, Messi aldırdı. Messi'nin istemediği hiçbir futbolcu Barcelona'ya transfer olamaz. Şu an Barcelona'ya Messi hükmediyor.

Arda Turan, az bir oyuncu değil, Atletico Madrid sıkıştığı zaman topları Arda'ya atıyordu ve o da pasla çıkıyordu. Bunu Messi de Barcelona formasıyla yapıyordu. Bu sebeple Arda Barcelona'ya transfer oldu, yani Arda iyi oyuncuydu.

Arda Turan'ı biz ülke olarak bozduk, özel uçaklara binip onu ziyarete gidiyorlar. Emre Belözoğlu'nu da bozduk aynı şekilde bunu Arda'ya da yaptık.

Milli Maçlar'da artık Milli Marşlar söylenmesin kaldırılsın, kimse dinlemiyor, kimse söylemiyor ve ayağa bile kalkmıyorlar.''

''

 

İlk yorumu yazan siz olun!
Favori Eklemek İçin Giriş Yapmalısınız.