Haberler
Fikstür/Tablo
Maç Merkezi
TAKVİM

Flaş sözler: "Ümit Öztürk birilerinin etkisiyle..."

Cuma 8 Şubat 2019 17:39
Son Güncelleme: Cuma 8 Şubat 2019 17:40

Spor Toto Süper Lig’in 21.haftasında Galatasaray ile Trabzonspor arasında oynanacak maçı hakem Ümit Öztürk yönetecek. Ümit Öztürk’ü çok yakından tanıyan eski hakemlerden Binali Kartal, 36 yaşındaki hakemle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Radyospor’da yayınlanan Gün Ortası programında Emrah Karalinç’in sorularını yanıtlayan Binali Kartal’ın değerlendirmeleri şu şekilde;

Binali Kartal: ”Hakemler, rahat maç yönetemiyor”

Ligimizde görev yapan hangi hakemimiz yıpranmıyor ki? Hep aynı arkadaşlarla iş dönüyor. Son haftalarda Fırat Aydınus da maç almıyordu. Göztepe maçında görev alacak. Hakemler yıpranıyor. Bir hakem, 3 günde bir maça çıkmamalı. Hakemler yıprandığı için de yönetimleri hoş gelmiyor. Hakemlerin kafaları rahat değil. Üstlerindeki baskı sebebiyle zor durumdalar. Bu baskıyı azaltacak olan MHK’dir. Hakemlik çok zor bir iş değildir. İyi bir hobidir. Bir hakemin 20 yılda yetiştiğini kimse unutmasın. Hakemler rahat maç yönetemiyor. Tartışmalar da buradan çıkıyor.

“Ümit Öztürk, birilerinin etkisiyle düdük çalmaz”

Ümit Öztürk’ü 2012 yılında tanıdım. Nilüferspor’da görevliydim. Ona gidip, ”Senden Süper Lig hakemi olur” demiştim. Ciddi bir emek verdi. Üniversite mezunu ve kaliteli bir kardeşimiz. Türk hakemliğini Avrupa’da çok iyi temsil edeceğini düşünüyorum. Hataları olacaktır ama birilerinin etkisinde kalıp düdük çalmayacaktır. Ümit Öztürk’ü çok iyi tanıyan biri olarak hiçbir zaman art niyet taşımadığını rahatlıkla söyleyebilirim.

İlk yorumu yazan siz olun!
Favori Eklemek İçin Giriş Yapmalısınız.