Haberler
Fikstür/Tablo
Maç Merkezi
TAKVİM

Peynir ekmek iddiasına Galatasaray'dan cevap

Fatih Terim'in altyapılarla ilgili açıklaması sıcaklığını korurken Florya'daki gençlere verilen yemekle ilgili flaş bir iddia ortaya atıldı. Galatasaray'da altyapı oyuncularına yemek olarak peynir ekmek mi veriliyor? İşte detaylar...

Cuma 16 Ekim 2020 13:04
Son Güncelleme: Cuma 16 Ekim 2020 13:06

AJANSSPOR

Galatasaray’da A Takım’la antrenmana çıkan genç oyuncularla ilgili çok çarpıcı bir yorum yapıldı. Fatih Terim’in altyapı hocalarıyla ilgili yaptığı açıklamadan sonra, bu haber de çok konuşulacak...

Galatasaray’da geçtiğimiz günlerde yayıncı kuruluşa röportaj veren teknik direktör Fatih Terim altyapı hocalarının maaşını açıklamıştı. 

Terim, Ozan Kabak’lar yetiştirilmesi istenen hocaların 2500 ila 4000 bin aralığında maaş aldıklarını belirtip bu durumu eleştirmişti. 

Galatasaray’ın tecrübeli hocasının bu açıklamasının şoku yaşanmaya devam ederken, Vole yorumcusu Uğur Karakullukçu da Florya’da yaşanan başka bir çarpıcı duruma dikkat çekti. 

Karakullukçu şu an A Takım’da idmana çıkan genç oyuncular dahil, Florya’daki gençlere yemek olarak peynir ekmek verildiğini, bu bilgiyi teyit ettiğini ifade etti.

Galatasaray'dan yalanlama

Galatasaray resmi internet sitesinden yapılan açıklamada altyapı oyuncularına yemekte peynir-ekmek verildiği yönündeki haberleri yalanladı.

Sarı kırmızılı kulüpten yapılan açıklamada, "Ülke futboluna sayısız yetenek kazandıran ve sürekli kendini yenilemesiyle birçok alanda rakiplerine öncülük eden Galatasaray Futbol Akademisi’nde beslenme programı, her oyuncu için yapılan ölçümler neticesinde vücut kompozisyonlarının ve fizyolojik ihtiyaçlarının gereksinimlerine uygun şekilde bireysel olarak belirlenmekte, Florya Metin Oktay Tesisleri’nde konaklayan ve İstanbul’da aileleri ile birlikte kalan oyuncular için ayrı ayrı hazırlanmakta, büyüme çağındaki alt yaş oyuncularımızın gelişim süreçleri de ilgili departmanlarımız tarafından özenle takip edilmektedir.

Mart ayından beri U19 ve U17 takımlarımız haricinde alt yaş grubundan oyuncumuz tesisimizde kalmadığı gibi, bu yaş grupları liglerine devam edilmediği için tesislerimize gelmemekte, A Takım ile antrenmanlara çıkan Akademi oyuncularımız ise ana binamızdaki restoranı kullanmaktadırlar" ifadelerine yer verildi.

İlk yorumu yazan siz olun!
Favori Eklemek İçin Giriş Yapmalısınız.