Haberler
Fikstür/Tablo
Maç Merkezi
TAKVİM

Formula 1'de Mercedes satılıyor mu?

Son dakika Formula 1 haberleri... Mercedes, Formula 1'den çekiliyor mu, İşte detaylar...

Perşembe 24 Eylül 2020 11:23
Son Güncelleme: Perşembe 24 Eylül 2020 11:29

Orhan GÜLEK-AJANSSPOR

Mercedes Formula 1 takımının satışıyla ilgili söylentiler gittikçe büyüyor,ancak bu iddaa Mercedes-Benz motorlu araç serisini üreten firma olan Daimler AG tarafından bastırılıyor.

Mercedes, İneos'a mı devredilecek?

Mercedes, 2020 Formula 1 sezonu öncesinde INEOS’la beş yıllık büyük bir anlaşma imzaladığını duyurmuştu. Daha sonra Mercedes takımını, satın alacağı kouşulan İneos takımı bu konuda sessizliğini koruyor.
Mercedes, geçen yılın Tour de France galibi bisiklet takımı INEOS ile işbirliği yaparak Aralık ayında yeni bir performans ortaklığı kurmuştu.

Mercedes'in ana şirketi Daimler AG, takımı satma niyeti yok

Speedweek ajansına konuşan Daimler AG sözcüsü: “Kesinlikle takımla devam edeceğiz. Takımı satmak gibi bir niyetimiz yok. Daimler AG, Wolff ve Hamilton ile devam etmek istiyor. Lewis, Valtteri ve Toto. Başka bir planımız şuan da yoktur” ifadelerini kullandı.

Mercedes CEO'su Toto Wolf ise

“İnsanlar bazı parçaları alır ve onlardan bir hikaye çıkarır, ama bu, bizi bir araya getirilir. Daimler takımı satmak istemiyor ve Ineos da devralmak istemiyor. Ayrıca kendi hisselerimi de kaybetmek istemiyorum. Mercedes Formula 1'den çekilirse yarış sarsılabilir.Bu yüzden hem Formula1'i hem de Mercedes'i düşünerek hareket etmek lazım” dedi.

Yasal uyarı: Bu haber Ajansspor.com tarafından yazılmıştır, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

İlk yorumu yazan siz olun!
Favori Eklemek İçin Giriş Yapmalısınız.