Haberler
Fikstür/Tablo
Maç Merkezi
TAKVİM

Futbolcular polis eşliğinde kaçtı mı? O kulübün başkanı açıkladı!

Cuma 20 Nisan 2018 11:34
Son Güncelleme: Cuma 20 Nisan 2018 11:34

Bölgesel Amatör Futbol Ligi baraj karşılaşmasında Kars 36 Spor kendi saha ve seyircisi önünde Sarıkamış Gençlerbirliği Spor'a 2-0 mağlup oldu. Bu sonuçla Kars 36 Spor BAL Ligi'ne veda ederken, bazı sporcular kendilerinin soyunma odasına kapatılarak dövüldüğünü iddia etti.

Başkan açıklama yaptı

Bunun üzerine açıklama yapan Kulüp Başkanı Muharrem Yıldız, sporcuları dövmediklerini, sporcular arasında çıkan kavgayı da önlediklerini söyledi. Soyunma odası koridorlarında yüzlerce polisin görev aldığına dikkat çeken Muharrem Yıldız, sopaları nereden temin ettiklerini ve stada o kadar polisin gözü önünde nasıl soktuklarını sordu.

Maç sattınız tartışması

Yıldız, sporcuları ile ilgili ciddi şaibe ve dedikodular olduğunu belirterek, "Bunlarla birlikte basında çıkan, ‘sporcular darp edildi’, ‘Soyunma odasına kapandı’ haberi yanlış, gerçekle hiç alakası yok. Çünkü sporcular soyunma odasından çıkmış. Arabaya binerken bir gerginlik yaşanmıştır taraftarlar tarafından, fakat kulüpte arkadaşlarıyla, oyuna girmeyen arkadaşlarıyla, oyun esnasında iyi oynayan arkadaşlarıyla, ‘kötü oynadın, iyi oynadın. Maç mı sattınız, maç mı verdiniz' tartışmasıyla küçük arbedeler yaşanmıştır. Daha sonra zaten polis eşliğinde kulüpten ayrılmışlardır” dedi.

“Bu haberler doğru değil”

Yıldız, “Koydukları fotoğrafı ben gördüm. Belki de bizim sporculara ait bir fotoğraf değil. Çünkü sporcu fotoğraf koyarken yüzünü de koymalı. Hangi sporcu iddia ediyorsa kendi yüz resmi ile birlikte iddia etmeli. Bence doğru haber değil. Belki de yine bizimle alakalı, kulübün düşmesiyle sevinenlerin hasım ve düşman tutum içerisinde olanların bir haberidir. Sporcunun eğer öyle bir iddiası varsa yüz resmini koyarak iddia etmeli. Bence bizim sporcularımızla alakalı bir resim de değil. Farklı zamanlarda çekilmiş bir resim de olabilir” diye konuştu.

“Polis eşliğinde gece Kars’tan kaçtılar”

Sporcuların gece Kars’tan kaçtıklarını ifade eden Başkan Yıldız, “Kulüpte sporcular arasında çıkan kavgayı yatıştırdık. Herkes odasına çekildi. Bizler de kent merkezine döndük. Daha sonra öğrendik ki, bazı sporcular eşyalarını toplamış, polise haber vermiş ve polis eşliğinde şehirden kaçmışlar. Böyle bir şey olur mu? Biz taraftarlarımızı dahi kulüp binasına yaklaştırmadık. Bizim sporcularımızı dövmemiz söz konusu olamaz. Böyle bir şey yok. Bazı haber sitelerinde çıkan haberler ise gerçeği yansıtmamaktadır. Bu paylaşımı yapan sporcular hakkında suç duyurusunda bulanacağız” şeklinde konuştu.

İlk yorumu yazan siz olun!
Favori Eklemek İçin Giriş Yapmalısınız.