Haberler
Fikstür/Tablo
Maç Merkezi
TAKVİM

Futbolu bıraktıktan sonra ne yapacağını açıkladı! Büyük proje...

Perşembe 21 Mayıs 2020 15:33
Son Güncelleme: Perşembe 21 Mayıs 2020 15:40

Galatasaray’ın devre arasında Ajax’a kiraladığı Ryan Babel, futbol yaşamını sonlandırdıktan sonra ne yapacağına çoktan karar vermiş. Ünlü Forbes dergisine konuşan Hollandalı oyuncunun amacı futbolu bıraktıktan sonra da yaşam standardını korumak.

Kariyeri boyunca kendisine tek bir soru sorduğunu kaydeden Babel, “Benim futboldan kazandığım paraya denk bir yatırım fırsatı ya da iş var mıdır. Ne yazık ki neredeyse hiçbir yatırım ya da iş size aylık 100 bin ile 300 bin euro arasında bir kazanç sağlamıyor” dedi.

Ancak Babel bunun bir yolunu bulduğunu düşünüyor.

Gayrimenkul yatırımcısı Ryan Babel!

Futboldan kazandığı paranın önemli bir bölümünü gayrimenkul yatırımına harcayan Babel'in 11 dairesi bulunuyor. Fakat bu onun için yeterli değil zira buradan kazandığı parayı az bulup farklı arayışlara yönelmiş.

Gayrimenkul yatırımının daha özel bir koluna yönelen deneyimli oyuncu, “Çok aileli konutlara yatırım yapıyorum. Şu anda oteller, büyük alışveriş merkezleri ve birçok endüstri ekonomik olarak problem yaşıyor. O yüzden çok aileli konutlara yatırım yapmak sağlam bir fikir diye düşündüm” ifadelerini kullandı.

Babel hayattaki en büyük amacını ise şu sözlerle anlatıyor: “Benim amacım kendime özgürlük yaratmak. Para kazanmak için çalışmaya ihtiyacım olmasını istemiyorum.”

Sezon başında bonservissiz olarak Galatasaray’a transfer olan Babel 3 yıllık sözleşme imzalamıştı. Senelik 2.5 milyon euro kazanacak olan yıldız futbolcu 2 milyon euro da imza parası almıştı.

AJANSSPOR

İlk yorumu yazan siz olun!
Favori Eklemek İçin Giriş Yapmalısınız.