Haberler
Fikstür/Tablo
Maç Merkezi
TAKVİM

"Galatasaray Başkanı az konuşur, konuştuğunda zelzele yaratır"

Pazartesi 19 Kasım 2018 17:33
Son Güncelleme: Pazartesi 19 Kasım 2018 14:41

Galatasaray’ın Eski Yöneticilerinden Turgay Kıran, sarı-kırmızılıların gündemine dair değerlendirmelerde bulundu. Kıran, Mustafa Cengiz ve yönetiminin sakin kalması gerektiğini ve bazı tecrübesizlikler yaşadığını dile getirdi.

Radyospor’da yayınlanan Gün Ortası programında Emrah Karalinç’in sorularını yanıtlayan Turgay Kıran’ın değerlendirmelerinden Ajansspor’un derledikleri şu şekilde;

Mustafa Cengiz'in TFF'ye olan tutumu hakkında

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Genel Kurul oylarıyla bu göreve seçildi. Galatasaray başkanı ve yönetimler, bir eğitimden sonra işe başlar. Son yıllardaki sıkıntımız, bir anda Galatasaray başkanlığına gelen, hiçbir tecrübesi olmayan arkadaşlarımızın oluşudur.

"Galatasaray Başkanı az ve öz konuşur, konuştuğunda zelzele yaratır"
"Galatasaray Başkanı az ve öz konuşur, konuştuğunda zelzele yaratır"

Ünal Aysal’dan sonra göreve gelen arkadaşlar, Galatasaray’ı ve yönetim biçimini etüt etmemiş arkadaşlarımız. Tabi ki zaman zaman hatalar yapacaktır. Galatasaray, kültür ve eğitim anlamında en önde kulüplerden. Dolayısıyla ona göre hareket edilmesi gerekiyor. Diğer kulüp başkanlarıyla rekabet ederek olmaz. Galatasaray’ın bir suskunluğu vardır. Galatasaray başkanları, az ve öz konuşur, konuştuğunda zelzele yaratır.

"Yönetim, ateşe benzin dökmemeli"
"Yönetim, ateşe benzin dökmemeli"

Galatasaray yönetimi ateşe benzin dökmemeli. Daha sakin olmalı. Severiz ya da sevmeyiz. TFF bir ceza verdi. Az buz ceza da vermedi, kabul. Sakatlıklar da yaşandı. Bunları önlemek de Galatasaray’ın elindeydi. Bu konuların  çok can sıkıcı olduğunu düşünüyorum. Galatasaray çok büyük bir camia. Dolayısıyla ağırlığını da mutlaka taşımalı.

"Bu kadar sakatlığın olması şaşırtıcı"

Sakatlıklar biraz kısmetsizlik ama sadece kısmetsizliğe bağlayamayız. İyi antrenman yapmadıkları da belli oluyor. Bu kadar sakat verir mi bir takım? Şaşırıyorum. Fatih Terim gibi bir devasa hoca var başlarında. Bu kadar sakatlığın olması şaşırtıcı. Terim gereken önlemleri alacaktır. Gerekirse B takım çıkar. Çok yazık tabi ki. Bu kadar doktorlar var. Sakatlıklar üzücü.

"Yönetim tecrübesizlikler yaşıyor"
"Yönetim tecrübesizlikler yaşıyor"

Fatih Terim’i sakinleştirmek elbette zor değil. Terim son derece profesyonel biri. Terim sakindi. Mustafa Cengiz ve arkadaşları Terim’in gölgesinde kaldı. İdari konularda Mustafa Cengiz ve arkadaşlarının öne çıkması lazım. O cezayı Terim’in değil, yönetimden birileri alabilirdi. Bu da yönetimin bir tecrübesizliği diye düşünüyorum.

İlk yorumu yazan siz olun!
Favori Eklemek İçin Giriş Yapmalısınız.