TAKVİM

Galatasaray resmen açıkladı: 'Ligler ertelensin'

Cuma 13 Mart 2020 11:29
Son Güncelleme: Cuma 13 Mart 2020 11:31

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, nisan ayı sonuna kadar tüm spor karşılaşmalarının seyircisiz oynanacağını açıklamıştı. Galatasaray kulübü ise bugün yaptığı açıklamayla liglerin ertelenmesini talep etti. İşte detaylar...

TÜm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını ülkemize de sıçradı. Şu ana kadar iki kişide virüs tespit edildi.

Hükümet önlem olarak spor müsabakalarının seyircisiz oynanacağını açıkladı ancak Galatasaray'a göre bu da yeterli değil. Sarı kırmızılı ekip liglerin ilk etapta 15 gün ya da 1 ay süreyle ertelenmesini istiyor. İşte kulüpten yapılan açıklama:

"Tüm dünyayı etkisi altına alan COVID-19 adlı Coronavirüs salgınının ülkemizde de tespit edilmesinin ardından Nisan ayı sonuna kadar tüm spor müsabakalarının seyircisiz olarak oynanacağı açıklanmıştır.

Önce sağlık ilkesinden hareketle, seyirciler kadar, sporcu ve görevlilerin de sağlığının düşünülmesi gerekmektedir.

Nitekim pek çok ülkede liglerin ertelenmesine ya da askıya alınmasına karar verilmiştir.

Liglerin ertelenmediği ve müsabakaların seyircisiz oynanması ile ilgili olarak da İngiltere de ise müsabakaların şifresiz yayınlanması kararı alınmıştır. Zira seyircisiz oynanması halinde kişiler şifreli yayınlanan müsabakaları izlemek için yine bir araya gelecek ve toplu olarak bu müsabakaları izleyeceklerdir.

Bu şekilde taraftar gruplarınca bir araya gelinerek müsabaka izlenme ihtimali de gözetilmelidir.

Ayrıca konuya mali açıdan bakıldığında spor müsabakalarının seyircisiz oynanması, seyirci hasılatlarında yaşanacak gelir kaybı nedeniyle ciddi mali zorluklar yaşayan tüm kulüplerimiz adına önemli sıkıntılar doğuracaktır.

Bu nedenlerle liglerin seyircisiz oynanması yerine, yaşanacak gelişmelere göre daha sonra yeniden değerlendirilmek üzere ilk etapta 15 gün ya da 1 ay süreyle ertelenmesi görüşünde olduğumuzu Devletimizin ve ilgili kurumlarının dikkatine arz ederiz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
Galatasaray Spor Kulübü"

İlk yorumu yazan siz olun!
Favori Eklemek İçin Giriş Yapmalısınız.
Haberler
Fikstür/Tablo
Maç Merkezi