Haberler
Puan
Skor
TV
TAKVİM

Galatasaray mı, Trabzonspor mu? Transferde adresi neresi olacak?

Kayserispor forması giyen orta saha oyuncusu Hasan Hüseyin Acar, Trabzonspor ve Galatasaray'ın transfer gündemine geldi. Futbolcunun menajeri Cem Can, transfer teklifi alıp almadıklarını ve oyuncunun görüşünü canlı yayında açıkladı. Hasan Hüseyin Acar hangi takıma transfer olacak? Kayserispor'dan ayrılacak mı? İşte son durum...

Cuma 31 Temmuz 2020 14:55
Güncelleme: Cuma 31 Temmuz 2020 17:18

Eski futbolcu ve günümüzün futbolcu temsilcilerinden Cem Can, Türkiye Futbol Federasyonu’nun küme düşmenin kaldırılması konusunda verdiği kararı değerlendirdi. Cem Can, Galatasaray ve Trabzonspor’un transfer gündemine gelen Kayserisporlu Hasan Hüseyin Acar’ın geleceği hakkında da konuştu. Ayrıca Selim Ilgaz ve Soner Örnek’in durumu için de Cem Can son durumu anlattı ve bilgiler verdi.

Radyospor’da Soyunma Odası programında Emrah Karalinç’in canlı yayında sorularını yanıtlayan Cem Can’ın açıklamaları şu şekilde:

Cem Can: "Küme düşmenin kaldırılması daha çok transfer anlamına geliyor"

-Küme düşmenin kaldırılması, ne anlama geliyor? Daha çok transfer mi göreceğiz?

Süper Lig’de düşmenin kaldırılması ilk defa yaşanacak bir durum. Lig, gelecek sene 21 takımlı bir lig olacak. Bu da daha fazla transfer anlamına geliyor. TFF 1. Lig’den Süper Lig’e çıkan takımlar da kadrolarında bazı değişimler gerçekleştirecek. Daha fazla transfer yapacaklar. Hayırlı olsun. Türk futbolu adına umarım faydalı bir uygulama olur.

"İyi yabancı oyuncuların gelmesine karşı değilim"

-Yabancı kuralının uygulanması 1 yıl süreyle ertelendi. Menajerler yabancı futbolcu transferine nasıl bakıyor?

İyi yabancıların Türkiye’ye gelmesi önemli. Genç oyuncuları kamçılamaları ve onlara yol göstermesi açısından önemsiyorum. Maalesef Türkiye’ye çok iyi oyuncular gelmiyor! Başka ülkelerde yabancı oyuncular oynuyor. Daha sonra da iyi bonservis paralarına satabiliyorlar. İyi takip ve iyi transfer gerekiyor. Ben açıkçası ülkemize iyi yabancıların gelmesine karşı değilim.

"Selim Ilgaz'ın ayrılması taraftarı değiliz, Soner iyi işler yapmaya devam eder"
"Selim Ilgaz'ın ayrılması taraftarı değiliz, Soner iyi işler yapmaya devam eder"

-Selim Ilgaz ve Soner Örnek’in transfer durumu nedir? Hatayspor’dan ayrılan futbolcular görecek miyiz?

Hatayspor’da temsilciliğini üstlendiğim 5 oyuncumuz var.  Selim Ilgaz’ın bu yıl son yılı. Hatayspor Süper Lig’e çıktı. Başka bir takıma gitmesi taraftarı değiliz. Orada kalıp oynaması gerektiğini ve Hatayspor'dann da büyük takımlara gidebileceğine inanıyorum. Alt liglerdeki başarıları Süper Lig’de devam ettirsin istiyoruz. Soner Örnek de önceki yıllarda Süper Lig’de oynadı. Kendisiyle 1 yıl kontrat uzatıldı. Hatayspor’da iyi işler yapmaya devam edeceğini düşünüyorum.

"Hasan Hüseyin Acar'ın büyük takımlarda oynama hayali var"

-Hasan Hüseyin Acar için Galatasaray ve Trabzonspor’dan teklif geldi mi?

Berna Gözbaşı başkanlık görevine geldikten sonra Kayserispor iyi işler yaptı. Hasan Hüseyin Acar da takımından memnun. Önce kulübe bir teklif gelmesi gerekiyor. Daha büyük bir camia olursa neden olmasın? Şu anda net, resmi bir transfer teklifi yok. Gelirse önce kulüp, sonra biz anlaşma yoluna gidebiliriz. Galatasaray ve Trabzonspor ile transfer görüşmesi olmadı. Fakat; oyuncumuzun hayallerinde büyük takımlar var. Bunu söyleyebilirim.

İlk yorumu yazan siz olun!
Favori Eklemek İçin Giriş Yapmalısınız.