Haberler
Fikstür/Tablo
Maç Merkezi
TAKVİM

Galatasaray'da Donk gelişmesi

Son dakika Galatasaray transfer haberi.. Geride kalan sezonda 1.9 milyon Euro garanti para alan Ryan Donk sözleşmesini uzatırken önemli bir maddi fedakarlık yaptı.

Perşembe 13 Ağustos 2020 10:25
Son Güncelleme: Perşembe 13 Ağustos 2020 10:30

Sözleşmeleri sona eren Mariano, Nagatomo, Andone ve Lemina'ya veda eden, Seri'yi bir sezon daha kadroda tutmak isteyen Galatasaray'da Ryan Donk ise takımda kaldı.

Sabah'ın haberine göre; 1.895 milyon Euro garanti para alan Donk sözleşmesini uzatırken, önemli bir maddi fedakarlığa da imza attı.

Kemer sıkma kararı alan sarı-kırmızılı yönetim, Hollandalı savunmacıya 800 bin Euro garanti para önerdi. Menajer Winny Haatrecht teklifi yükseltmeye çalışsa da Galatasaray cephesi geri adım atmadı.

Futbolu sarı-kırmızılı formayla bırakmak isteyen 34 yaşındaki oyuncu da şartları kabul ettiğini söyledi ve Cimbom'da kaldı.

 

Bu arada  Galatasaray Başşkanı Mustafa Cengiz, "Bazı futbolcular bizi çok yoruyor. 4 futbolcu. Diğer 30'a aşkın oyuncu feragatname imzaladı. Size bunu soran yoktur ama bu 4 oyuncu imzalamadı. Hukuk içinde saygı duyuyorum ama üzüldüğümü saklayamayacağım" demiş ve kadroda yer alan 4 oyuncunun maaş indirimine yanaşmadığını dile getirmişti.

Bu isimlerden birinin ise Ryan Donk olduğu kaydedilmişti.

Donk’un savaşçı bir karaktere sahip olduğunu belirten Mustafa Cengiz, “Ne mutluyuz ki Donk bizimle devam ediyor. Donk’u biz çok seviyoruz. 3 sezondur joker gibi. Savaşçı karaktere sahip, her görevi kabul etti. Ben kendisine çok teşekkür ediyorum. %15 indirim talebimizi ilk imzalayanlardan biri Donk, hiç gözünü kırpmadan imzaladı. Maddiyata önem vermediğini, Galatasaray’a kalpten de bağlı olduğunu kanıtladı. O bir profesyonel. Bunu genelde yabancılar hiç yapmıyor. Kendisine ben bu bağlamda da önderlik gösterdiği için teşekkür ediyorum. Donk’un Galatasaray’a yine bir joker gibi, savaşçı karakteriyle çok büyük hizmetler vereceğine inanıyorum. Kendisini transfer etmedik, sadece yuvada kalması için ikna ettik.” ifadelerini kullandı.

İlk yorumu yazan siz olun!
Favori Eklemek İçin Giriş Yapmalısınız.