Haberler
Fikstür/Tablo
Maç Merkezi
TAKVİM

"Galatasaray'da herkes şapkasını önüne koyacak"

Galatasaray son dakika haberleri.. TFF Süper Lig ekibi Galatasaray'ın eski yöneticisi Prof. Dr. Ahmet Özdoğan gündeme dair konuştu. Özdoğan, Mustafa Cengiz'in açıklamaları, limit artırılması ve sportif A.Ş'nin son açıkladığı raporlar hakkında ne dedi? İşte detaylar...

Salı 11 Ağustos 2020 15:42
Son Güncelleme: Salı 11 Ağustos 2020 16:41

Galatasaray Eski Yöneticisi Prof. Dr. Ahmet Özdoğan, sarı-kırmızılı takımın gündemine dair açıklamalarda bulundu.

Özdoğan, Radyospor'da yayınlanan Spor Kazanı programında Özgür Sancar'a konuştu.

'Biz Arda Turan'ı istemiyoruz' demişti

Mustafa Cengiz'in bugün sponsorluk anlaşmasında yaptığı açıklamalara değinen Özdoğan, "Ocak ayında başkanın bir açıklaması vardı Arda Turan ile ilgili. 'Biz Arda Turan'ı istemiyoruz' demişti. Bugün ise 'teknik heyetin doğrultusunda transferi yaptık' dedi. Bence orada yanlış söylemler var ve bu söylemleri yeniden gözden geçirmesi gerek.

"Galatasaray eğer 6. oluyorsa herkes şapkasını önüne koyacak"
"Galatasaray eğer 6. oluyorsa herkes şapkasını önüne koyacak"

Galatasaray'da dün Sportif A.Ş raporu açıklandı. Zarar açıkladı. Galatasaray bu sene tarihinin en kötü yıllarını yaşamıştır sportif anlamda. 6. olmuştur. Burada gerek başkan, yönetim kurulu ve teknik heyetin oturup düşünmesi lazım. Galatasaray eğer 6. oluyorsa herkes şapkasını önüne koyacak" dedi. 

"Kur farkıyla ilgisi yok zararların"

Zararların kur farkıyla ilgisinin olmadığını belirten Özdoğan, "Zararların kur farkıyla ilgisi yok. Faaliyet % 66 azalmış, giderler % 36 artmış. Bir başka şey; bu şekilde gidemeyiz. Galatasaray bu işten çıkar ama nasıl çıkar? 'beIN Sports bir anda durdu ve ben ödeme yapmıyorum' dedi. Gelirler de çok ciddi düşme var beIN Sports'la ilgili. Yeni gelir kaynakları lazım. Bunun için de çalışarak, vizyonu değiştirmek lazım" açıklamasını yaptı. 

"Başka gelir kaynakları da bulmamız lazım"

Fabrika gibi futbolcu üretilmesinin gerektiğini ifade eden Özdoğan, "Fabrika gibi futbolcu üretmemiz lazım. Almak değil bakın...Tabii ki en iyi futbolcular bize gelsin ama önceliğimiz neyi sattığımız olsun, ne sattığımız olsun... Bunları yapamıyorsak futbolda ayakta kalma şansımız zor. Başka gelir kaynakları da bulmamız lazım. Bulunabilir mi? Evet bulunabilir. Dünya farklı bir yöne gidiyor. Dijital dünyada Galatasaray'ın yerini almalı ve çok ciddi çalışmalar yapması lazım" şeklinde konuştu. 

"Galatasaray'ın satılacak hissesi kalmamış"
"Galatasaray'ın satılacak hissesi kalmamış"

Galatasaray'ın satılacak hissesinin kalmadığını ifade eden Özdoğan, "Galatasaray'ın satılacak hissesi kalmamış. Onun için üzüntülüyüm. Galatasaray hisse yönünden artık hisse satamaz durumda.30 milyon kadar hissenin satıldığını görüyoruz. 

Galatasaray önümüzdeki sezon seçime gidecektir ki...

Limit %15'tir, evet. Uygulanacaksa bu kural 5 yıllık olmalı ve altına kulüpler imza atılmalı. Sayın Başkan kural değişmez diyor, doğru diyor. Belki önümüzdeki sene olabiliyor diyor. Demek ki Galatasaray önümüzdeki sezon seçime gidecektir ki, önümüzdeki sezon olabilir diyor limit için" ifadelerini kullandı. 

"Limitte 40 milyon TL'nin üzerine çıkamaz Galatasaray"

Son olarak transfer politikası hakkında da konuşan Özdoğan, "Galatasaray aldığı hangi futbolcuyu yüksek bir ücretle yurt dışına satabiliyor. Eğer satamıyorsak ciddi problemimiz var demektir. Limitte 40 milyon TL'nin üzerine çıkamaz Galatasaray. Daha çok geleceğe yönelik maddi durumu iyi olan kulüplere satabileceğimiz oyunculara yönelmesi lazım. Biz futbolcunun geçmişini değil, geleceğini almamız lazım" diyerek sözlerini tamamladı. 

İlk yorumu yazan siz olun!
Favori Eklemek İçin Giriş Yapmalısınız.