Haberler
Puan
Skor
TV
TAKVİM

Galatasaray'da kriz kapıda!

Pazar 31 Mart 2019 08:38
Güncelleme: Pazar 31 Mart 2019 11:38

75 milyon lira ödeme yapan Galatasaray yönetimi, borçsuzluk belgesini elde ederek ilk tehlikeyi savuşturdu.

Mustafa Cengiz önderliğindeki Galatasaray, Emre Akbaba ile Yuto Nagatomo için Aytemiz Alanyaspor ve Inter’e bu ay vermesi gereken bonservis bedelleri için acil kaynak arayışına başladı.

Emre Akbaba için Aytemiz Alanyaspor’a 3.5 milyon lira ödemek zorunda olan Galatasaray yönetiminin, Yuto Nagatomo için ise Inter’e 1.5 milyon euro yollaması gerekiyor.

HEM KRİZ HEM ÖDEMELER
HEM KRİZ HEM ÖDEMELER

Mustafa Cengiz ve yönetimi idari (yönetsel) bakımdan ibra edilmezken ödemelerin nasıl gerçekleşeceği tamamen soru işaretine dönmüştü.

Borçsuzluk kağıdının alınmasının ardından sıra bonservis ödemelerine geldi. Bonservis taksiti ödemelerinin gecikmeye düşmesi halinde Galatasaray, başka bir tehlike ile karşı karşıya kalacak.

UEFA’yla yapılan anlaşma da riske girebilir. Bu sebeple yönetim bir yandan ibra kriziyle uğraşırken diğer taraftan ödemeleri yapmaya çalışıyor.

YEPYENi YAPTIRIMLAR
YEPYENi YAPTIRIMLAR

Hatırlanacağı üzere önceki gün, “31 Mart 2019 tarihine kadar ödenmesi zorunlu 75 milyon TL ödenerek; 2019-2020 sezonu UEFA Avrupa ve Ulusal Kupalara katılım için şart olan borçsuzluk belgesiyle, UEFA Kulüp Lisansı için gerekli koşullar yerine getirilmiştir. Camiamıza ve Kamuoyuna saygıyla duyurulur” açıklaması yapılmıştı. Ancak bonservis taksitlerinde sorunlar yaşanması halinde UEFA’dan yepyeni yaptırımlar gelebilir. Bu sebeple herkes dört koldan nakit arıyor. (Akşam)

İlk yorumu yazan siz olun!
Favori Eklemek İçin Giriş Yapmalısınız.