Haberler
Fikstür/Tablo
Maç Merkezi
TAKVİM

'Galatasaray’ı Çin’den gelen o mikrop durdurdu'

Cumartesi 11 Temmuz 2020 16:01
Son Güncelleme: Cumartesi 11 Temmuz 2020 16:02

Galatasaray İkinci Başkanı Abdurrahim Albayrak, Ankaragücü deplasmanı öncesi havaalanında A Spor’un sorularını yanıtladı.

Albayrak'tan yabancı sınırı açıklaması: 'İnşallah...'

İlk olarak hafta içi açıklanan yabancı kuralını değerlendiren Albayrak, “Bir günde, bir yılda olacak işler değil bunlar. Bu kural kulüplere çok büyük külfetler getirecek. Başkanlar seviyesinde toplanıp böyle bir karar alsaydık. Hatta teknik heyetlerin görüşlerini alsaydık. Şimdi bu kadar sıkıntılı bir dönemden geçilirken bu kulüplerin bu masraflarla dönmeleri çok zor. Bu yabancıları bir günde, bir yılda da elinizden çıkaramayacağınıza göre bunu yıllara yaymanın çok daha şık olacağını düşünüyorum. İnşallah yanlıştan bir an önce dönülür.  Bu alınmış karar kulüpler için çok zararlı" şeklinde konuştu.

Neden konuşmuyorlar?

Birçok Galatasaraylının kendilerini konuşmuyor diye eleştirdiğini belirten ikinci başkan, “Onlara saygı duyuyorum. Galatasaray’ın başkanı hastayken benim kanal kanal dolaşıp kameralara konuşmam şık olmaz. Dün başkan kulübe geldi, “Müsaade ederseniz biraz konuşayım, burama kadar geldi” dedim” ifadelerini kullandı.

Galatasaray'da futbolculara 6 aydır ödeme yapılmıyor mu?

Albayrak, futbolculara ödeme yapılmadığına dair iddiaları yalanladı:

“Futbolcular 6 aydır para alamıyor deniyor. Biz 6 ayda en az 3-4 sefer para dağıtmışızdır. Futbolcu ve çalışanlara paralarını zamanında ödemeye çalışıyoruz. Haziran ayı sonundaki ödemeler de yapıldı. Taraftarların içi rahat olsun.”

'Galatasaray’ı Çin’den gelen o mikrop durdurdu'

Galatasaray’ın başına gelenlerin pişmiş tavuğun başına gelmediğini söyleyen Albayrak, “Özhan Canaydın’ı kaybettik hastalığı nedeniyle. Şimdi de sevgili başkanımız yakalandı. Covid-19’dan 28 gün yattım. Yusuf Günay, Kaan Kançal Covid-19’a yakalandı. Fatih Terim Covid-19’a yakalandı. Bu sene başımıza gelmeyen kalmadı. Zaten Galatasaray’ı Çin’den gelen o mikrop durdurdu. Yoksa Galatasaray yine bu sene Allah’ın izniyle bu senenin en büyük şampiyonluk adayıydı. O Çin’den çıkan virüs hem Galatasaray’ı da hem de dünyayı yaktı” dedi.

AJANSSPOR

İlk yorumu yazan siz olun!
Favori Eklemek İçin Giriş Yapmalısınız.