Haberler
Puan
Skor
TV
TAKVİM

Gençler Judo Şampiyonası'nın ilk gününde dereceye girenler belli oldu

Pazar 11 Şubat 2018 12:17
Güncelleme: Pazar 11 Şubat 2018 12:17

Denizli’de düzenlenen Türkiye Gençler Judo Şampiyonası'nın ilk gün müsabakaları yapıldı. 

Denizli’de düzenlenen Türkiye Gençler Judo Şampiyonası ve Türkiye Görme Engelliler Judo Şampiyonası resmi açılış seremonisi gerçekleştirildi. Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Spor Salonu'nda düzenlenen açılış törenine, Türkiye Judo Federasyonu Başkanı Sezer Huysuz, Denizli Vali Yardımcısı Vefa Kaya, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, davetliler, sporcular ve vatandaşlar katıldı. 

Yapılan karşılaşmaların ardından kızlarda 52 kiloda Habibe Vardar, 63 kiloda Mediha Yeksan, 70 kiloda Semanur Erdoğan birinci olurken, erkeklerde ise 73 kiloda Halil Çimen ve 81 kiloda Muhammet Mustafa Koç altın madalyaya ulaştı.

Dereceye giren sporculara madalya ve kupaları protokol üyeleri tarafından verilirken, 65 ilden 782 sporcunun mücadele ettiği şampiyona, bugün yapılacak müsabakalarla sona erecek. Türkiye Judo Federasyonu Başkanı Huysuz, böylesine büyük uluslararası çapta bir organizasyona ev sahipliği Denizli’ye teşekkür etti. 
Pamukkale Üniversitesi Spor Salonu'nda gerçekleştirilen şampiyonanın ikinci gününde kızlarda 52, 63 ve 70, erkeklerde ise 73 ve 81 kilolarda müsabakalar yapıldı.
Federasyon olarak müsabakaların uluslararası düzeyde yapmaya gayret ettiklerini belirten Başkan Sezer Huysuz, “Bunu başardığımız için Denizlimize çok ama çok teşekkür ediyorum” dedi.

Öte yandan yapılan müsabakalarda Türkiye şampiyonu ile milli takıma seçilecek sporcular belirlenecek.

İlk yorumu yazan siz olun!
Favori Eklemek İçin Giriş Yapmalısınız.