Haberler
Fikstür/Tablo
Maç Merkezi
TAKVİM

Gençlerbirliği Başkan Adayı Arda Çakmak konuştu! Süper Lig, kongre...

Cumartesi 18 Mayıs 2019 16:28
Son Güncelleme: Cumartesi 18 Mayıs 2019 19:28

İlhan Cavcav sezonunda küme düşerek taraftarları hayal kırıklığına uğratan Gençlerbirliği, 1 yıl aradan sonra Spor Toto Süper Lig'e geri dönme başarısı gösterdi.

Arda Çakmak, Radyospor'a konuştu

Başkent ekibinin başkan adaylarından Arda Çakmak, Gençlerbirliği'nin Süper Lig'e geri dönüşü ve kongre konusunda açıklamalarda bulundu. Radyospor'da yayınlanan Gün Ortası programında Emrah Karalinç'in sorularını yanıtlayan Arda Çakmak'ın açıklamaları şu şekilde:

"İnşallah Gençlerbirliği hak ettiği Süper Lig'de kalır"
"İnşallah Gençlerbirliği hak ettiği Süper Lig'de kalır"

Geçen sezon hiçbirimizin istemediği bir şok, travma yaşadık. İlhan Cavcav sezonunda küme düşmüştük. Bu sene yönetim geçen sene göre daha iyi çalıştı. İyi teknik adamlarla çalıştılar. Erkan Sözeri ve İbrahim Üzülmez'i tebrik etmek istiyorum. Camia tabi ki Gençlerbirliği'nin Süper Lig'e dönmesinden memnun. İnşallah Gençlerbirliği hak ettiği Süper Lig'de kalır.

"Umarım yönetim Süper Lig için hazırlığını yapmıştır"
"Umarım yönetim Süper Lig için hazırlığını yapmıştır"

Murat Cavcav ile görüş ayrılığına düşme sebebibimiz transfer politikasıydı. Menajerler kulübü kuşatmıştı. Murat Bey'i de yanlış yönlendirdiler. Gençlerbirliği'nin şu anda da ciddi transferlere ihtiyacı var. İnşallah yönetim de önceki hatalarından ders almıştır. Bütçeyi iyi bir şekilde yönetmek gerekiyor. Umarım yönetim hazırlığını iyi yapmıştır. Birçok takım Süper Lig'e çıkıyor ama çabucak düşüyor. Gençlerbirliği'nin ince eleyip sık dokuması lazım. Geçen seneden ders alırsa başarılı olur. Gençlerbirliği'nde bu kültür vardır.

Gençlerbirliği'nde kongre ne zaman yapılacak?

Kongre süreciyle ilgili bir karar alınmadı. Zaten bir diğer kongrenin süresi geliyor. Bu saatten sonra kongre yapılır mı yapılmaz mı bilmem. Zaten 3 sene dolacak. 8-9 ay daha sabretmek gerekecek. Bir karar alınmadı. Önümüzdeki sene normal zamanda yapılacak.

Arda Çakmak halen başkan adayı mı?
Arda Çakmak halen başkan adayı mı?

Biz iyiyi takdir ediyoruz, kötüyü eleştiriyoruz. Erkan Hoca ile başlamaları daha sonra İbrahim Üzülmez ile takımı kötü gidişatta sarstılar. Bir karar alınırsa ne yapacağımıza elbette karar veririz. Arkadaşlarımızla konuşur değerlendiririz. 

İlk yorumu yazan siz olun!
Favori Eklemek İçin Giriş Yapmalısınız.