Haberler
Fikstür/Tablo
Maç Merkezi
TAKVİM

Gençlerbirliği Başkan Adayı Arda Çakmak'tan çarpıcı sözler: Sandıktan kaçmakla olmaz!

Pazartesi 14 Mayıs 2018 14:27
Son Güncelleme: Pazartesi 14 Mayıs 2018 14:42

Gençlerbirliği, Spor Toto Süper Lig’e veda etti. İlhan Cavcav sezonunda küme düşen Gençlerbirliği Kulübü’nün Başkan Adayı Arda Çakmak, hedeflerini ve planlamalarını anlattı. Çakmak, ”Gençlerbirliği amatör kümeye bile düşmüş olsa başkan adayıyım” dedi ve mevcut yönetimi eleştirdi.

Radyospor’da yayınlanan Gün Ortası programında Emrah Karalinç’in sorularını yanıtlayan Arda Çakmak’ın açıklamalarından Ajansspor’un derledikleri şu şekilde;

"İlhan Cavcav sezonunda küme düşmemiz çok acı"

10 yaşımdan beri Gençlerbirliği taraftarıyım. 35 senedir kulübün içindeyim, 17 senedir de yöneticilik yaptım. Hacettepe’de başkanlık yaptım. İlhan Cavcav’ın adının verildiği sezonda küme düşmemiz çok acı. Gerçekten de büyük üzüntü duyuyoruz.

"Takımı küme düşüren yönetim de teknik heyet de unutulmaz"
"Takımı küme düşüren yönetim de teknik heyet de unutulmaz"

Ben başkan olurum, adım 3 sene sonra unutulur. Ama İlhan Cavcav’ın adının verildiği sezonda küme düşen kulüpte görev yapan ne yönetim, ne de teknik direktör unutulmaz. Bu gerçekten tarihe bir not olarak geçmiş bir başarısızlık. Başka da bir şey değil.

"İlk yapılması gereken şey seçime gidilmesi"
"İlk yapılması gereken şey seçime gidilmesi"

Gençlerbirliği, rahmetli İlhan Cavcav yönetiminde altyapısıyla güçlü bir kulüptü. Halen öyle bir altyapımız var. Altyapı biraz geliştirilebilir. Alınan oyuncuları biliyoruz, görülmemiş paraların harcandığını görüyoruz. İlk yapılması gereken şey; bu yönetimin gitmesi ve kulübü kongreye götürmesi. Bu arkadaşlar dışında göreve kim talip olursa olsun, Gençlerbirliği’ni düzlüğe çıkarması gerekiyor. Doğru transfer politikaları lazım, planlama lazım. Bunun için bir yönetimin olması gerekiyor.

"Sandıktan ve insanlardan kaçmakla olmaz"

Tüzük gereği Mayıs ayında olağan kongrenin olması gerek. Geçen seneki İlhan Cavcav'ın vefatı sebebiyle olağanüstü kongreydi. Mayıs ayında bu kongrenin olması gerek. Sandıktan ve insanlardan kaçmakla olmaz. Başarısız olursanız kongreyi yaparsınız. "Ben bu işi beceremedim" dersiniz. Bu yönetim ve başkan başarısızdır. Bir an önce gitmeleri lazım. Geri kalan her şey teferruattır.

"Gençlerbirliği, bölgesel amatör ligde olsa bile başkan adayıyım"
"Gençlerbirliği, bölgesel amatör ligde olsa bile başkan adayıyım"

1982’den beri Gençlerbirliği’ni tutuyorum. Benim birçok arkadaşım bilinen, büyük kulüpleri tutardı. Şampiyonluk sevinci yaşadılar. Ben Gençlerbirliği’nde 2 Türkiye Kupası kazandığımızı, 3 defa da final oynadığımızı hatırlıyorum. Kaybetmekten korksam Gençlerbirliği’ni tutmam. Gençlerbirliği, bölgesel amatör ligde olsa da ben başkan adayıyım. Kimsenin bir şüphesi olmasın.

"Başarısızlıkta Ümit Özat'ın da payı var"
"Başarısızlıkta Ümit Özat'ın da payı var"

Gençlerbirliği, Türkiye’ye önemli futbolcular yetiştirdi. Onlar şimdilerde hocalık yapıyor. Hoca olarak başarı elde etmiş, kulübü bilen bir sürü insan var. Hoca elbette bulunur. Bu başarısızlıkta şu anki teknik direktör Ümit Özat’ın da payı var. Ümit Özat ile yola devam etmek ne kadar doğru olur ki? Hoca buluruz. Bu takım da mutlaka hak ettiği yere, yani Süper Lig’e geri döner. Dönecektir de.

"Kasada para yok ama eksiye düşmemek lazım"

Murat Cavcav döneminde kasada para kalmadığını biliyoruz. Ama inanın Gençlerbirliği gibi borcu olmayan bir kulüp, iyi bir planlamayla çok rahat Süper Lig’e geri döner. Yeter ki kulüp borçlanmasın, eksiye düşmesin. Mali yapısı daha da kötü hale gelmesin. Bir de borçlarla uğraşmaya kalkarsak işler kötü olur.

"Bizim plan ve programımız hazır"
"Bizim plan ve programımız hazır"

Takımda maliyeti yüksek yabancı futbolcular var. Bunların hepsini ayrıca gelecek sene Spor Toto 1. Lig'de oynatamazsınız. Bizim plan ve programımız hazır. Nereden kaynak elde edeceğimizi de biliyoruz. Önemli olan evvela seçimin yapılması. Sonrasında her şey güzel olacak ve Gençlerbirliği hak ettiği yere dönecek.

İlk yorumu yazan siz olun!
Favori Eklemek İçin Giriş Yapmalısınız.