Haberler
Puan
Skor
TV
TAKVİM

Gisela Madrid'den Maradona itirafı: "Yere düştü ve kafasını vurdu"

Maradona haberleri.... Maradona'nın evinde kalan hemşire Gisela Madrid'den flaş itiraf açıklaması geldi. Madrid, "Maradona öldüğü Çarşamba gününün olduğu hafta başında yere düştü ve kafasını vurdu. Ancak MR için ya da başka bir tedavi için kimse onu hastaneye götürmedi." diyerek tarihi bir itirafta bulundu. İşte detaylar...

Salı 1 Aralık 2020 14:57
Güncelleme: Salı 1 Aralık 2020 15:04

AJANSSPOR-HABER

Maradona'nın hayatının kaybetmesinin ardından yaşanan skandallara bir yenisi eklendi. Giderek büyüyen sır perdesinin odağındaki hemşire Gisela Madrid, avukatı aracılığıyla konuştu.

Korkunç gerçeği itiraf etti

Hürriyet'te yer alan habere göre; efsane futbolcu Diego Armando Maradona'nın dünyayı yasa boğan vefatının ardından skandallar arka arkaya ortaya çıkıyor. 60 yaşında hayatını kaybeden Arjantinli ismin hemşiresi Gisela Madrid, ifadesini değiştirdi ve korkunç gerçeği itiraf etti. İşte yaşananlar...

 

Ameliyat sonrası karesi sızdı

İlk olarak; Maradona'nın vefatından önceki son ameliyatını gerçekleştiren doktor Leopoldo Luque'nin, efsane isimle operasyon sonrası çektirdiği fotoğrafı paylaşması ailesini öfkelendirmişti. Ailesi, Maradona'nın bilinen son karesinin bir ameliyat pozu olmasına tepki göstermiş ve doktor Leopoldo Luque yaptığı yazılı açıklamayla herkesten özür dilemişti.

Naaşıyla fotoğraf çektirdiler
Naaşıyla fotoğraf çektirdiler

Daha sonra ise Diego Maradona'nın defin işlemlerini gerçekleştiren Sepelios Pinier isimli özel şirket bünyesinde görevli 3 cenaze memuru, Arjantinli efsanenin tabutunu açarak naaşıyla fotoğraf çektirmişti. Apar topar görevlerine son verilen 3 çalışana ölüm tehditleri yağarken vatandaşlıklarının dahi tehlikede olduğu öne sürülmüştü.

Lara'dan otopsi dilekçesi

Sürecin devamında, uzun yıllar Diego Maradona'nın oğlu olduğunu ispat etme savaşı veren 19 yaşındaki Santiago Lara, efsane futbolcunun cesedinin çıkarılıp otopsi yapılması için mahkemeye dilekçe vermişti. Lara açıklamasında, annesinin durumu ağırlaşmadan önce avukatlarına kendisinin Maradona'nın çocuğu olduğunu söylediğini belirterek, "Benim için maddiyat bir şey ifade etmiyor. Sadece kim olduğumu öğrenmek istiyorum" ifadelerini kullanmıştı.

Doktorun ofisine baskın

Son olarak ise Arjantin polisi, Pazar günü sabah erken saatlerde, hakkında "tıbbi ihmal" ve "kasten adam öldürme" suçlarından soruşturma açılan Maradona'nın doktoru Leopoldo Luque'nin kliniğine baskın düzenleyerek her yeri didik didik aramıştı.

Yanlış ilaç mı kullanıldı?
Yanlış ilaç mı kullanıldı?

Arama emrinin, Maradona'nın kızları Dalma ve Giannina'nın ifadelerinde babalarının aldığı ilacın uygun olup olmadığının sorgulanmasının istemesinin ardından çıktığı belirtilmiş ve iddiaların hedefindeki doktor Leopoldo Luque evinde basın toplantısı düzenleyerek iddialara cevap vermişti.

Kendisini böyle savundu

"Birisi bir günah keçisi bulmaya çalışıyor. Hepimiz Diego için elimizden gelenin en iyisini yaptık. Diego'nun haplar ve alkolle ilgili sorunu vardı. Bir doktor değil, bir arkadaş olarak kendisini izin vermeyeceğim şekilde cezalandırdı. Diego en zor hastamdı. İstemezse hiçbir şey yapamazdın. Doktorlardan ve psikologlardan nefret ediyordu. Benim için farklıydı çünkü ona karşı dürüst oldum. O benim arkadaşımdı. Hastaneden ayrıldığında bir rehabilitasyon merkezine gitmesi gerekiyordu ama gitmek istemedi. Diego için herhangi bir şeyden sorumluysam, bu onu sevmek ve hayatını iyileştirmektir"

Avukatının şüpheleri doğru çıktı

Polisin harekete geçmesinin bir diğer sebebi olarak Maradona'nın avukatı Matias Morla'nın, müvekkilinin ölümüne acil müdahale konusunda olası bir ihmal ihtimali sebebiyle üst düzey bir soruşturma talep etmesi gösterilmişti. Morla, efsane futbolcuya ölmeden önce 12 saat boyunca herhangi bir tıbbi kontrol yapılmadığını öne sürmüştü. Maradona'nın evinde kalan hemşire Gisela Madrid de bunun üzerine ilk ifadesinde kullandığı "Sabah 6.30'da onu kontrol ettiğini ve yatağında normal bir şekilde uyuyordu." sözlerinin yalan olduğunu itiraf etmişti.

Meğer o hafta düşüp yaralanmış
Meğer o hafta düşüp yaralanmış

Yalan beyanın ortaya çıkmasının ardından gözlerin çevrildiği hemşire Gisela Madrid, vefat sonrası verdiği ifadesi haricinde ilk kez konuştu. Skandalların odağındaki hemşire, avukatı aracılığıyla, Maradona'nın hayatını kaybettiği 25 Kasım Çarşamba gününden birkaç gün önce düştüğünü ve kafasından yaralandığını açıkladı. Gisela Madrid, "Öldüğü Çarşamba gününün olduğu hafta başında yere düştü ve kafasını vurdu. Ancak MR için ya da başka bir tedavi için kimse onu hastaneye götürmedi." diyerek tarihi bir itirafta bulundu.

"3 gün boyunca odasında yalnız kaldı"

Hemşire Gisela Madrid'in avukat Rodolfo Baquè ise Maradona'nın bahsi geçen kazadan sonra 3 gün boyunca yalnız bırakıldığını savundu. Baque, "Maradona o dönem karar verebilecek durumda değildi. Düştükten sonra 3 gün boyunca odasında yalnız bırakıldı. Kimseyi görmeden, kimseden yardım almadan..." şeklinde konuştu.

Odasında bayat sandviç bulunmuştu

Hemşire ve avukatının cephesinden gelen bu açıklamaların ardından akıllara Arjantin basının geçtiğimiz günlerde sızdırdığı bir haber geldi. Yerel basın, Maradona'nın baş ucunda yemesi için dilimlenmiş bayat sandviçler bulunduğunu yazmıştı. Odada ayrıca Reliveran ve Taural gibi birkaç mide ilacı da bulunduğu belirtilmişti.

Kalp kası zayıflamıştı
Kalp kası zayıflamıştı

Arjantin basını ayrıca alkol sorunları bulunan ve iyileşmekte olan kokain bağımlısı efsane futbolcunun akciğer ödemine neden olan kalp yetmezliği yaşadığını gün yüzüne çıkarmıştı. Maradona'nın kalp kasının zayıfladığı, kalbinin büyüdüğü için vücudun geri kalanına yeterince kan pompalayamadığı öne sürülmüştü.

Evdeki çalışanlara dava açıldı

Diego Armando Maradona'nın ölümüyle ilgili olarak evdeki çalışanlarına kişiyi terk etme ve görevi kötüye kullanma nedeniyle adam öldürme suçlarından dava açılmış bulunuyor.

Ön otopsi raporu çıktı

Arjantinli efsaneye yapılan otopsinin ön raporunda eski futbolcunun uyurken "kronik kalp yetmezliğine bağlı akut akciğer ödemi" nedeniyle hayatını kaybettiği yer alıyordu.

İlk yorumu yazan siz olun!
Favori Eklemek İçin Giriş Yapmalısınız.