Haberler
Fikstür/Tablo
Maç Merkezi
TAKVİM

Hakan Aksoy: "Bazı şeyler başka eller tarafından kontrol ediliyor"

Perşembe 11 Ekim 2018 16:23
Son Güncelleme: Perşembe 11 Ekim 2018 19:23

Beşiktaş Kulübü Eski Yöneticilerinden Hakan Aksoy, siyah-beyazlı takımın gündemini değerlendirdi. Başkan Fikret Orman’ın açıklamalarını değerlendiren Aksoy, “VAR geliyor diye bütün Beşiktaşlılar sevindi. Ama bazı şeylerin başka eller tarafından kontrol edildiğini hissediyoruz” ifadelerini kullandı.

Radyospor’da yayınlanan Gün Ortası programında Emrah Karalinç’in sorularını yanıtlayan Hakan Aksoy’un açıklamalarından Ajansspor’un derledikleri şu şekilde;

"Bazı şeyler, başka eller tarafından kontrol ediliyor"

Fikret Orman, açıklamalarında haklı. Ama konuşmasına rağmen bazı şeyler devam ediyorsa onda da problemler var. VAR mı, yok mu? Sezon başından beri VAR sistemini anlayamadık. Başkan da bunu görüyor. Camiada 2-3 haftadır, ”Beşiktaş’a sahip çık” diyor. Nedeni belli. Medel olayı, penaltı olayı… Bazı şeylerin sanki başka eller tarafından kontrol edildiğini hissediyoruz. Bu sistem doğru bir sistem. Sezon başında VAR geliyor denildiğinde en çok sevinenler Beşiktaşlılar olmuştur. Fakat; bu problemin acil bir şekilde çözülmesi lazım.

Yusuf Namoğlu'na eleştiri: "Uyarsan ne olur?"
Yusuf Namoğlu'na eleştiri: "Uyarsan ne olur?"

Artık insanlara bir şeyler söylemek lazım. Herkes futbola bir taraftan bakmaya çalışıyor. 3 yemişiz, 5 atmışız. Biz futbol izlemek istiyoruz. Başkan Fikret Orman’ı bırakın 10 yaşındaki çocuk bile neler olduğunu biliyor. Karşı taraf nasıl cevap verecek? Mesela; Yusuf Namoğlu, ”Hakemleri uyaracağız” diyor. Atı alan Üsküdar’ı geçtikten sonra uyarsan ne olur, uyarmasan ne olur? Herkesin üstüne düşeni yapması gerekiyor.

"Beşiktaş efendidir ama gerekirse dünyanın da efendisi olur"
"Beşiktaş efendidir ama gerekirse dünyanın da efendisi olur"

Konya U21 maçında olanları gördük. O kafilenin başında kim var diye öğrenmek istedik. Kimsenin olmadığını öğrendik. U21, takımların geleceği. Bu kadar ilgisizlik olur mu? 1 tane çocuğa 4-5 kişi vuruyor. Tahrikler var. Beşiktaş’ın Samsun’da oynadığı maçta da olaylar görmüştük. Fakat; cezanın verilmesi gerekiyor. “Olur böyle şeyler” diyerek olmaz. Senin kavga ettiğin insan, milyonlarca taraftarı olan bir kulübün forması giyiyor. Beşiktaş tahrik ediliyor. Beşiktaş her zaman efendidir. Ama gerekirse Beşiktaş dünyanın da efendisi olur. Bazı şeyler ağır geliyor.

"O yumruğu ben yemişim gibi kabul ediyorum"

Orada o genç çocuğa atılan yumruk bana atılmış gibi. Hata yapılar ondan sonra da çiçek veriyorlar. Ortada ağır tahrik var. Gereken ceza verilmeli. Eğer verilmezse, “Futbolda bu olaylar neden oluyor” demesin kimse. O yumruğu, Hakan Aksoy olarak ben yedim sayıyorum. Hem birine dayak atıyorsun, sonra da çiçek veriyorsun. Bu demek yahu? Yetkililer gerekli cezayı vermek zorunda. Yoksa başka olayların da önüne geçemezler.

"Önemli olan maçların adaletli bir şekilde oynatılması"
"Önemli olan maçların adaletli bir şekilde oynatılması"

Beşiktaş’ın 10 kişilik performansı memnun edici. Önemli olan mücadeleyi görebilmek. Beşiktaş bunu Konya’da gösterdi. Ondan önceki maçlarda ise isteksizlik vardır. Yönetim değişimi takıma yansır demiştik. Elbette yansır. Şenol Güneş’e ve Beşiktaş kadrosunda yer alan futbolculara inanıyoruz. Herkes görevini yaparsa güzel bir şekilde maç izleriz. Önemli olan adaletli bir şekilde maçların oynanmasıdır.

İlk yorumu yazan siz olun!
Favori Eklemek İçin Giriş Yapmalısınız.