Haberler
Fikstür/Tablo
Maç Merkezi
TAKVİM

Hakan Kaynar'dan Gençlerbirliği için olay sözler: Nesilden nesile anlatılacak!

Cumartesi 12 Mayıs 2018 18:15
Son Güncelleme: Pazar 13 Mayıs 2018 01:19

Gençlerbirliği, 29 yıl aradan sonra Spor Toto Süper Lig’e veda etti. Kasımpaşa karşısında aldığı bu yenilginin ardından başkent ekibi, küme düşmüş oldu.

Gençlerbirliği Eski Basın Sözcüsü Hakan Kaynar, bu flaş olayı değerlendirdi. “Tarihi tersten yazdılar” diyen Kaynar, mevcut yönetim için de sert eleştirilerde bulundu.

Radyospor programcısı ve Ajansspor editörü Emrah Karalinç’in sorularını yanıtlayan Hakan Kaynar’ın açıklamaları şu şekilde;

"Küme düşüren yönetim diye hatırlanacaklar"
"Küme düşüren yönetim diye hatırlanacaklar"

Gençlerbirliği düşmedi düşürüldü. Gençlerbirliği’ni küme düşüren yönetim diye tarihe geçecekler. İlhan Cavcav sezonunda Süper Lig’e veda eden Gençlerbirliği’nin bu yönetimi yıllar sonra bile hatırlanacak.

"Bir teknik direktörün arkasına saklanmış vaziyetteler"
"Bir teknik direktörün arkasına saklanmış vaziyetteler"

Gençlerbirliği’nden kimseyi görüyor musunuz? Bir teknik direktörün arkasına sığınmış, saklanmış vaziyetteler. Kayboldular. Basınla ilişkileri kötü, tarihe tersten geçen bir yönetim, kulübün kasası boşalmış, bir de şimdi küme düşerek uzun süre hafızalarda yer edinecekler.

"Kulübün kasasında artık para da yok"
"Kulübün kasasında artık para da yok"

İlhan Cavcav ruhu nedir? İlhan Cavcav’ın belli bir sistemi vardı. Kasada her daim kötü günler için para olurdu. Şu anda kulübün kasasında para yok. Yapılan transferler ortada. Ayrıca, Gençlerbirliği’nden tek bir kişi, “Yahu arkadaş biz ne yaptık?” diye kendisine soruyor mu?

Başkan adayı Arda Çakmak, adaylıktan vazgeçecek mi?
Başkan adayı Arda Çakmak, adaylıktan vazgeçecek mi?

Arda Çakmak ve beraberindekiler ki listesinde ben de varım. Hedef Gençlerbirliği’ni yönetmek değil, artık bu saatten sonra kurtarmak olacak. Arda Bey, Gençlerbirliği küme düştü diye başkan adaylığından vazgeçecek diye bir durum kesinlikle söz konusu değil.

"Gençlerbirliği, kültür erozyonuna uğradı"
"Gençlerbirliği, kültür erozyonuna uğradı"

Bu kulüp neden düştü? Rahmetli başkan İlhan Cavcav’ın vefat etmesinden sonra işler hiç iyi yürümedi. Doğru yönetilmedi. İlhan Cavcav ruhunu yaşatayacağız demekle bu iş olmuyor. Yanlış transferler yapıldı.  Ligden düşen takımlar elbette geri dönebilir. Ankaragücü döndü. Gençlerbirliği’nin bu düşüşünü sadece ligden düşüş olarak görmemek gerek. Gençlerbirliği, kültür erozyonuna uğradı. Bu daha kötü.

Hakan Kaynar'dan transfer eleştirisi
Hakan Kaynar'dan transfer eleştirisi

Gençlerbirliği transferler yapıyordu. Örneğin; 150 bin lira şu oyuncuyu oynatabiliyorum diyordun. Şu anda bu çıta çok yükseldi. 750 bin liradan aşağıya oyuncu alabilmek zor. Ayrıca mevcut yönetim  bu ödeme çıtasını da çok yukarıya yükseltti. Nedensiz bir şekilde yükseltti. Allah aşkına biri bana söylesin, Jailton kim? Yoldan geçse kaç kişi tanır, kim bilir?

"Nesilden nesile anlatılacak bir olay"
"Nesilden nesile anlatılacak bir olay"

Gençlerbirliği’nin kendisini mutlaka toparlaması gerekiyor. Söylemlere değil, eyleme bakmak gerek. Gençlerbirliği’ne gönül veren bir taraftar, internete girip bu küme düşen yönetimde kimler var diye baktığında görecek. İlhan Cavcav sezonunda Gençlerbirliği’nin küme düşmesi nesilden nesile antılacak bir olay. Şu an içim kan ağlıyor.

"Kulübün seçime gitmemesi için de hukuku kullanmaya çalışabilirler"
"Kulübün seçime gitmemesi için de hukuku kullanmaya çalışabilirler"

Gençlerbirliği, gelecek sezon Spor Toto 1. Lig'de mücadele edecek. Kulübün seçime gitmemesi için de hukuku kullanmaya çalışacaklar, bunu yapabilirler. Bizleri zorlu günler bekliyor. Şu anda duygularımı ifade etmekte zorlanıyorum. 

İlk yorumu yazan siz olun!
Favori Eklemek İçin Giriş Yapmalısınız.