Haberler
Fikstür/Tablo
Maç Merkezi
TAKVİM

Hayrettin Hacısalihoğlu: "Trabzonspor tepkisinde haklı çünkü..."

Perşembe 19 Aralık 2019 11:03
Son Güncelleme: Perşembe 19 Aralık 2019 11:07

Trabzonspor Kulübü Eski Asbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu, bordo-mavililerin gündemini değerlendirdi. “Trabzonspor’un bu yılki kadrosu yönetim ve basın tarafından abartıldı” diyen Hacısalihoğlu, TFF’nin limit artırımı kararı için ise, ”Trabzonspor ekonomik şartlara uymaya çalıştı. Şimdi kriterlere uymayan kulüplere avantaj sağlanmaya çalışılıyor. Trabzonspor tepkisinde haklı” ifadelerini kullandı.

Radyospor’da Gün Ortası programında Emrah Karalinç’in canlı yayında sorularını yanıtlayan Hayrettin Hacısalihoğlu’nun açıklamaları şu şekilde:

Hayrettin Hacısalihoğlu: "Trabzonspor'un bu yılki kadrosu abartıldı"

Trabzonspor’un bu yılki kadrosu bana göre çok iyi değil. Kadro; yönetim ve basın tarafından abartıldı. Bir algı oluştu. Bugüne kadar bu kadroyla Trabzonspor iyi işler yaptı. Sadece kendi başarısı değil, rakiplerinin başarısızlığı da Trabzonspor’u başarılı gösterdi. Denizlispor maçındaki galibiyet önemliydi. Oturmuş kadrolar önemli maçlarda öne çıkar. Kritik maçta stres ve baskıyı kaldırabilecek bir kadro olması lazım. Trabzonspor bunu beceremedi ve başaramadı. Camia, Denizlispor maçında hayal kırıklığı yaşadı.

Hayrettin Hacısalihoğlu: "Trabzonspor ders alabilmeli ve yol haritası çizmeli"
Hayrettin Hacısalihoğlu: "Trabzonspor ders alabilmeli ve yol haritası çizmeli"

Trabzonspor’da giden oyuncuların yerine gelenlerden tam verim alınamadı. Oynamaya daha yeni hazır olan futbolcular var. Trabzonspor’un Denizlispor maçı sonrasında yol haritası çizmesi lazım. Trabzonspor’un ligi iyi bir yerde tamamlaması gerek. Trabzonspor dersler alabilmeli. Şanssızlık ve başarısızlığın birleştiği maçlar oluyor

Hayrettin Hacısalihoğlu: "Rodallega, daha iyisi alınacak düşüncesiyle gönderildi"
Hayrettin Hacısalihoğlu: "Rodallega, daha iyisi alınacak düşüncesiyle gönderildi"

Rodallega, Trabzonspor’da oynadığı sürede yöneticiliğini de yaptım. Problemi olmayan, saha içi ve saha dışında centilmen ve yetenekli bir oyuncu. Başarılı olduğu bir dönemde kulüpten ayrıldı. Oysa Trabzonspor’da kalabilirdi. Daha iyi bir oyuncu alırız düşüncesiyle gönderildi. Sadece o değil, başka oyuncular da öyle gönderildi. Genç oyuncular alındı ama hepsinin oynaması kolay değil. Altyapıdan oyuncu yetiştirmekle övünen bir kulübüz. Genç oyuncularla uyum sağlamada zorluk çekilir. Üstelik ekonomik olarak sıkışıklık yaşanan bir dönemde tesadüfen bir yapılanma çıktı.

Hayrettin Hacısalihoğlu: "Başka kulüpler için bir operasyon var gibi"

Trabzonspor, bir hazırlık yaptı. UEFA standartlarına geldi. Daha yüksek maliyetli oyuncular almadı, elindeki bazı oyuncuları da sattı. Bu standartlara uymayan kulüpler var. Onlara bir operasyon varmış gibi. Trabzonspor’un tepkisini neden diğer kulüpler üstüne almıyor? Enteresan bir lig yaşıyoruz. Artık ligi ekonomik güç etkiliyor. Futbolcularının ödemesini aksatmayan takımlar daha çok başarılı oluyor. Trabzonspor’un hassasiyeti ortada. Tepkisinde haklı.

"Kulüpler Birliği ve TFF nasıl bir düzenleme yapacak merak ediyorum"
"Kulüpler Birliği ve TFF nasıl bir düzenleme yapacak merak ediyorum"

Trabzonspor’a genç oyuncular yerine 3 tane direkt oynayacak oyuncu alınmalıydı. Niye alınmadı? Çünkü ekonomik olarak bu yaptırımlara uymak için. Şimdi geldiğimiz noktada bunu yapmayanlara avantaj sağlanıyor. Kulüpler Birliği ve TFF nasıl bir düzenleme yapacak merak ediyorum.

İlk yorumu yazan siz olun!
Favori Eklemek İçin Giriş Yapmalısınız.