Haberler
Puan
Skor
TV
TAKVİM

Hikmet Karaman'dan flaş Emre Akbaba açıklaması! 'Fenerbahçe'nin bir kaybı yok..'

Pazartesi 20 Ağustos 2018 16:08
Güncelleme: Pazartesi 20 Ağustos 2018 19:08

Deneyimli teknik adam Hikmet Karaman eski öğrencisi Emre Akbaba'nın transferi hakkında Radyospor'da önemli açıklamalar yaptı.

Spor Kazanı programında Özgür Sancar'ın sorularını yanıtlayan Hikmet Karaman, Emre Akbaba'nın Galatasaray tercihinin doğru olduğunu açıkladı

Biz geçen sezon devre arası Alanyaspor takımına gittiğimiz zaman Emre Akbaba, Başakşehir ile anlaşmak üzere idi. Son anda transferi gerçekleşmedi, Vagner Love da takımdan ayrılmıştı"

"Emre bir kere kalitesi olan bir oyuncu.  Anadolu takımlarında başarılı olup büyük takımlara gelen oyuncuların %70 hayal kırıklığı oldu. Büyük takımda baskı altında oynamak, her gün eleştiriye alışkın olmak ve kaliteyi büyük takımda devam ettirmek önemli"

'Galatasaray'da rejisör çok olacaktır...'
'Galatasaray'da rejisör çok olacaktır...'

"Alanyaspor takımında hep merkezde ve rahat oynadı. Galatasaray'da rejisörler çok olacak başka oyuncularda olacak. Siz bunların içinde pozisyon oyununu da oynamaz lazım. Oyuncunun Anadolu takımında başarılı olmas ve ön plana çıkması farklı bir durum, büyük takımlarda pozisyon oyuncusu olması farklı bir durum"

"Emre, Fatih Terim ile birlikte gelişimini, taktik olarak gelişimini tamamlayabilir"
"Emre, Fatih Terim ile birlikte gelişimini, taktik olarak gelişimini tamamlayabilir"

"Büyük takımda yapacağınız en ufak bir hareket hemen değerlendiriliyor. Dün sağ kanatta oynadı ve oradaki oyun anlayışı ve tempo yüksek. Merkez ile kanatta oynamak farklıdır. Emre, Fatih Terim ile birlikte gelişimini, taktik olarak gelişimini tamamlayabilir."

"Galatasaray çok iyi bir oyuncu almış olabilir ama Fenerbahçe'nin bir kaybı yok"

"Fenerbahçe'ye gitseydi mesela merkezde oynamak istese orada Mehmet Ekici var, Alper var, Ayew'i yeni hoca bir ara o pozisyona aldı. Kenarlara bile alsan orada da oyuncular var. Galatasaray çok iyi bir oyuncu almış olabilir ama Fenerbahçe'nin bir kaybı yok. Zaten o bölgede oynayacak oyuncuları var"

Biz bu oyuncuları geliştirmemiz lazım
Biz bu oyuncuları geliştirmemiz lazım

"Biz kendimiz olarak değil ülke futbolu olarak bakmak lazım. Bir Benfica maçı oynadık. GPS giymişti mesela Benfica takımı. Benfica takımına baktığın zaman oyuncunun duruşu, fiziksel yapısı vs hep farklı. Bizim oyuncumuz Alper, Emre bunlar kötü oyuncu mu? Biz bu oyuncuları geliştirmemiz lazım."

"Galatasaray'ın o pozisyonda daha çok eskiği vardı ama en önemlisi oyuncunun kendini geliştirmesi lazım. Galatasaray geçen seneki istatisitklerde kendi sahasında en başarılı takımı. Rakip ceza sahasında en çok topla oynayan takım ama deplasmanda en az olan takımdı"

"Emre'nin bu katkıları gördükten sonra Fatih hoca ile birlikte gelişimini arttıracaktır"

İlk yorumu yazan siz olun!
Favori Eklemek İçin Giriş Yapmalısınız.