Haberler
Puan
Skor
TV
TAKVİM

Hokeyde büyük hedef!

Perşembe 16 Şubat 2017 07:26
Güncelleme: Perşembe 16 Şubat 2017 07:26

Türkiye Hokey Federasyonu Başkanı Sadık Karahan, hokeyde büyük ülkeler arasına girmeyi hedeflediklerini söyledi.

Karahan, yaptığı açıklamada, Kadın Hokey Milli Takımı'nın İspanya'nın Valencia kentinde düzenlenen Dünya Ligi 2. Etap müsabakalarına katılabilmesinin "büyük bir başarı" olduğunu ifade etti. Karahan, "Dünya hokeyi de başarımız karşısında şaşırdı. Oralara gelmemizi hayretle karşıladı." dedi.

Türkiye'de hokey sporunun yeni olduğuna ve federasyonun 2002 yılında kurulduğuna dikkati çeken Karahan, "Dünya devlerinin arasına girmek bizim için başarı. Öncelikli amacımız devlerin arasına girebilmekti. Bunu başardık ama devlerin arasında barınabilmek şu aşamada çok kolay değil." diye konuştu.

Kadın Hokey Milli Takımı'nın Dünya Ligi 2. Etap müsabakalarında Çekya ve Rusya yenilgilerinin ardından son olarak da İspanya'ya 6-0 kaybettiğini hatırlatan Karahan, şunları kaydetti:

"Takımımız yeniliyor ama bunu başarısızlık gibi algılamıyoruz. Altyapıya önem veriyoruz. Dikkat ederseniz gençlerimiz, çocuklarımız ciddi dereceler elde ediyor. Örneğin 3 hafta önce genç takımız Avrupa şampiyonu oldu. Geleceğimiz çok aydınlık. O devleri de ilerleyen zamanlarda iyi bir çalışmayla alt edeceğiz. Onlar bizi dev görecek."

İlk yorumu yazan siz olun!
Favori Eklemek İçin Giriş Yapmalısınız.