Haberler
Puan
Skor
TV
TAKVİM

İda Ultra Maratonu, Kazdağları'nda yapılacak

Cuma 1 Aralık 2017 17:45
Güncelleme: Cuma 1 Aralık 2017 17:45

İda Ultra Maratonu, Balıkesir'in Edremit Körfezi bölgesinde yer alan Kazdağları'nda 2-3 Aralık'ta, çeşitli ülkelerden yaklaşık 600 sporcunun katılımıyla gerçekleştirilecek. Organizasyon Komite Başkanı Polat Dede, Maraton ile ilgili değerlendirmelerde bulundu

Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, düzenlediği basın toplantısında yaptığı konuşmada, maratonunun bölgenin kış turizmine katkı sağlayacağını söyledi.

Video - "Bu organizasyonlar çoğalmalı"

İlçede farklı etkinliklere imza atıldığını belirten Saka, "Yerel yönetim olarak bu tür organizasyonlara her an destek vererek, bu organizasyonların daha da çoğalmasını sağlayıp Edremit'in tanıtımına daha fazla katkıda bulunmaya çalışıyoruz. İda Ultra Maratonu'na katılacak bütün yarışmacılara başarılar diliyorum." diye konuştu.

Organizasyon Komitesi Başkanı Polat Dede de geçen yıl "Kazdağları Ultra Maratonu" adıyla gerçekleştirilen etkinliğin ismini bu yıl uluslararası katılımın daha fazla olması nedeniyle "İda Ultra Maratonu" olarak değiştirdiklerini aktardı.

Geçen yıl etkinliğe 228 kişinin katıldığını hatırlatan Dede, şunları kaydetti:

"Bu sene yaklaşık 600 kişi etkinliğe katılıyor. Bunun inanılmaz bir başarı olduğunu düşünüyorum. Türkiye'de hiçbir yarış, ikinci senesinde bu kadar büyümedi. Maratonda 15 kilometre köy koşusu, 35 kilometre 'Run Zeus' yarışı ve 94 kilometrelik 'İda Ultra' yarışı olmak üzere üç ayrı parkur var. Bu yarışlar, yarın Çanakkale'nin Ayvacık ilçesi, Yeşilyurt köyü sınırlarında başlıyor. Bütün Kazdağları'nı dolaşacak yarışmacılar, 94 kilometrelik parkurda 13 köyden geçerek, Edremit'in Güre Mahallesi'ndeki otele gelecek. Amacımız, Kazdağları'nı dünyaya tanıtmak."

İlk yorumu yazan siz olun!
Favori Eklemek İçin Giriş Yapmalısınız.