Haberler
Puan
Skor
TV
TAKVİM

İlhan Var: "Eskişehirspor 1 puan için sahaya çıkmaz"

Eskişehirspor Teknik Direktörü İlhan Var; Eskişehirspor'a gidiş süreci, kırmızı siyahlı takımın hedefleri hakkında konuştu. İşte detaylar...

Cuma 9 Ekim 2020 15:35
Güncelleme: Cuma 9 Ekim 2020 15:37

Eskişehirspor'un çiçeği burnunda teknik direktörü İlhan Var açıklamalarda bulundu.

Radyospor'da Salim Manav'ın canlı yayın konuğu olan İlhan Var, "Eskişehirspor'da çok başarılı olmak istiyoruz. Bu futbolculara özgüven aşılanması gerekiyor. Görevimize ilk olarak bununla başlayacağız. Genç, dinamik ve gelecek vadeden bir oyuncu grubumuz var. Ligde kalmak için elimizden geleni yapacağız. Oyuncu grubunu kurulduğu günden beri takip ediyorum. Gerçekten çok iyi oynayıp, çok iyi mücadele edip sadece skora yansıtamayan bir oyuncu grubumuz var. Bu çocukların başarılı olacağına inanmasam görevi kabul etmezdim. Ben oyuncuların kaç yaşında olduğundan daha çok, kaç maça çıktığı ile ilgileniyorum." dedi.

Eskişehirspor süreci nasıl gelişti?

Yılmaz Vural ve Alpay Özalan gibi isimlerle çalıştığını söyleyen Var, " Yılmaz Vural gibi bir ismin yanında 9 yıl çalıştım. Oğuz Çetin ve Alpay Özalan isimleri ile de çalıştım. Sakaryaspor'da teknik direktörlük yaptım. Hocalarımız beni Eskişehirspor'a önermiş. Eskişehirspor yönetimi de beni davet etti. Görüştük ve anlaştık. Ortada 17 maçtır kazanamayan bir takım var. Ben yönetimle konuşurken 'Beraberlik için sahaya çıkarsanız gol atamazsınız, biz savaşarak gol atıp kazanacağız' cümlesini kurdum. 10 maçın 10'unda da berabere kalırsanız 10 puan alıyorsunuz. Biz 5 maç kazanıp, 5 maç kaybedelim ama 15 puan alalım. Bu ligde her bir puanın, yeri geliyor her bir golün çok büyük kıymeti var. Benim teknik direktörü olduğum bir takım hiçbir zaman 1 puan için sahaya çıkmaz. Eskişehirspor her zaman 3 puan için sahaya çıkacak bir takımdır. Ben oyuncularımıza güveniyorum." ifadelerini kullandı.

3 maçta hedef 9 puan

Bandırmaspor, Samsunspor ve İstanbulspor maçlarında hedeflerinin 9 puan olduğunu vurgulayan 40 yaşındaki teknik adam, "Bandırmaspor, Samsunspor ve İstanbulspor maçları ile Eskişehirspor kariyerime başlayacağım. Bu üç maçı da bir haftalık süre içerisinde oynayacağız. Üç takımda önemli kadrolara sahip, önemli maliyetlerle kurulmuş hedefleri olan takımlar. Bu maçlar önemli maçlar olduğu için futbolcularımızın da daha kolay motive olacağını düşünüyorum. Hiçbir maça 1 puan alsak yeter gözüyle bakmayacağız. Bu üç maçtan şu kadar puan alırız demek istemiyorum. Hedefimiz 3 maçı da kazanmak ve 9 puan almak. Biz yolumuza maç maç devam edeceğiz. Bu ligde kazanamayacağımız maç yok. Her maça kazanmak için çıkacağız." diye konuştu.

İlhan Var'ın ekibinde kimler var?

Ekibindeki isimlerden bahseden İlhan Var sözlerini şu şekilde tamamladı:

"UEFA A lisans sahibiyim. Ekibimizde Hasan Kemal Özdemir Hocamız var. Kendisinin Pro Lisansı da var. Merih Demiral ismini Türk futboluna kazandıran hocamızdır. Fahrettin Seyhan, Hasan Tuncel ve Mustafa Sert hocalarımızın Pro Lisansları var. Hürriyet Gücer ve Aytekin Sönmez hocalarımız da bizimle birlikte. Enerjik ve dinamik bir ekibimiz."

İlk yorumu yazan siz olun!
Favori Eklemek İçin Giriş Yapmalısınız.