Haberler
Fikstür/Tablo
Maç Merkezi
TAKVİM

İşte istifa görüşmesinin detayları!

Cuma 17 Ocak 2020 09:01
Son Güncelleme: Cuma 17 Ocak 2020 09:18

Fenerbahçe'de istifa eden Damien Comolli, Ali Koç'la yaptığı ayrılık görüşmesinde "Prestijimi sarstınız bırakıyorum" ifadelerini kullandı. Koç da Fransız sportif direktöre "Harcanan paranın karşılığını alamadık" diye tepki gösterdi.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ile Damien Comolli arasında geçen istifa görüşmesinin detayları ortaya çıktı.

Sözcü'de yer alan habere göre Ali Koç, Damien Comolli'ye yapılan yatırımların karşılığının alınmadığı gerekçesiyle tepki gösterdi. 

David Badia'nın takımdan ayrılma sürecini de hatırlatan Koç, "Yaptığın tüm projeler ve planlamalar hatalı. Tutan hamlen yok. Altyapıya getirdiğin adam (David Badia) kaçtı gitti. Gençlere harcanan para ortada. Karşılığı nerede? ‘Hoca (Ersun Yanal) oynatmıyor' dedin. Cocu da oynatmadı. Gidenler, gittikleri kulüpte süre alamıyor. Burada hiç mi hatan yok?” ifadelerini kullandı.

ALİ KOÇ: "BİZİ ATEŞE ATTIN"

Comolli'nin Twitter hamlesi için "Bizi ateşe attın" yorumunda bulunan Ali Koç, şöyle devam etti:

“Geçen sezon tarihimizin en kötü günlerini geçirdik. Buna rağmen arkanda durduk. Sen kalktın, Twitter'dan bizi ateşe attın. Biz aile içindeki konuları kendi aramızda konuşurken sen kamuoyu yaratmaya çalıştın. Böyle olmaz.” 

Fransız sportif direktör de Koç'a, “Transfer görevinden beni aldınız. Prestijimi sarstınız. Bu şartlarda çalışamam. İstifa edeceğim” sözleriyle yanıt verdi.

'Aynı menajerler' eleştirisi
'Aynı menajerler' eleştirisi

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un bir diğer eleştiri konusu da özellikle geçen sezon yapılan transferlerin aynı menajerler üzerinden gerçekleşmesi oldu.

Koç, Comolli'ye, onun isteğiyle Batur Altıparmak ve Ömer Koray Uzun ile çalıştıklarını ancak başarısız olunduğunu söyleyip hesap sordu.

 

40 milyon Euroluk transfer

Damien Comolli döneminde 30 transfer yapan Fenerbahçe, 40 milyon Euro harcadı.

İlk yorumu yazan siz olun!
Favori Eklemek İçin Giriş Yapmalısınız.