Haberler
Puan
Skor
TV
TAKVİM

İşte Terim'i çileden çıkaran isim!

Fatih Terim, TRT'de bir tarih profesörünün kendisi hakkında söylediği sözlere sert tepki gösterdi.

Pazartesi 20 Haziran 2016 22:52
Güncelleme: Pazartesi 20 Haziran 2016 22:52

Fatih Terim, Çek Cumhuriyeti ile oynanacak kritik mücadele öncesi bir basın toplantısı düzenledi. Deneyimli hocanın toplantı esnasında TRT'de program yapan tarih profesörü  Ahmet Şimşirgil hakkında söylediği sözler gündem yarattı: "TRT bu ülkenin, bu devletin televizyonu değil mi? Bu takım da bu ülkenin takımı. Spor konusu olmayan bir tarih programında bir tarih profesörü hakkımızda yorum yapıyor. Bana ve takımımıza olmadık şeyler söylüyor. 'Niye suratınız asık?' diyorsunuz. Ne yapalım? Yalandan gülemeyiz ki. Gülünecek şeyler ama gülemiyoruz."

Ahmet Şimşirgil, TRT'de yayınlanan programda neler demişti:

"SİNEK VIZILDASA DUYARSINIZ"
"İnsan coşmak sevinmek istiyor ama daha üzüntüsü heyecanı görememek gayreti görememek. Millet gayretli heyecanlı ama o gayreti oraya çıkanlardan görmek istiyor. Siz seçilmiş insanlarsınız. Hani derler ya kanının son damlasına kadar siz de terinizin son damlasına kadar mücadele etmelisiniz. Bu üzüyor, bunu görememek üzüyor. Yenilebilirsin, ezilebilirsin ama insan der ki oynadı. Bu neyi gösteriyor biliyor musunuz. Ben mesela fetihte anlatırım Fatih Sultan Mehmet'i... Bizanslılar diyor ki; İstanbul önüne geldiklerinde 70 bin kişi sinek vızıldasa duyarsınız. 70 bin kişi nerede duracağını nereye yerleşeceğini biliyor ve yarım saat içinde yerleşiyor. 2 senelik muazzam bir hazırlık var.

 "TARİH BİLMEYEN ADAMDAN FUTBOLCU MU OLUR"
Bizim ise acemiler mangası gibi. Karşıdaki adam nereye koşacağını biliyor akıl bu işte. Koşmakla değil. Akıl gittiği zaman koşmakla, hoplamakla, zıplamakla bir iş yapamazsın kardeşim. Tarihten anlayan futboldan anlar. Bizim futbolculara önce tarih okutacaksın, tarih. Okutacaksın ki o savaşlarda nasıl yeniyor nasıl oluyordu, tarihi bilmeyen adamdan futbolcu mu olur. Ben derim ki tarih ilmi faidesi herkese şamil olan bir ilimdir. Ulemanın zekasını arttırır. Bilmezsen 3 yersin gelirsin 5 yersin gelirsin.

'ORUCUNUZU SİZİN YERİNİZE BEN TUTARIM' DİYEN BİR ANTRENÖR
Onların başlarındaki de orucunuzu sizin yerinize ben tutarım diyen bir antrenör. Neyin ne olduğunu bilmeyen insanlar olmayacak kardeşim bileceksin. Oraya para için mi çıkıyorlar. Bu yenilmek için çıkmaktır. Böyle bir oyun oraya hala transferini parasını düşünüyorsun. Ya milli maça çıkıyorsun hala da para alıyorsun. Onun aldığı para Türkiye'de yüzbinlerce insana yetecek bir para."

İlk yorumu yazan siz olun!
Favori Eklemek İçin Giriş Yapmalısınız.