Haberler
Fikstür/Tablo
Maç Merkezi
TAKVİM

Kadro dışından takım çalıştırmaya!

Volkan Demirel, neden kadro dışı kaldı, Ersun Yanal dönemi ve öncesi, Ali Koç, Volkan Demirel hakkında ne düşünüyor. Planları neler? Volkan Demirel takım başına mı geçti? Geçmişte neler yaşanmıştı ve daha fazlası için detaylar haberimizde!

Perşembe 5 Mart 2020 01:58
Son Güncelleme: Çarşamba 4 Mart 2020 23:09

Volkan Demirel Fenerbahçe tarihinin simgeleri arasına girmeyi başaran isimlerinden. Rüştü Reçber'den devraldığı kaleyi başarıyla 17 yıl koruyan Volkan Demirel sarı lacivertli forma altında Şampiyonlar Ligi'nde çeyrek final, Uefa Avrupa Ligi'nde yarı final oynama başarısı gösterdi. 38 yaşındaki tecrübeli eldiven Lig, Türkiye Kupası ve Süper Kupa olmak üzere 10 şampiyonluk kazandı. Taraftarın 1 Volkandır Fenerbahçe söylemi hafızalara kazınan sloganlardan oldu.

Aziz Yıldırım'ın başkan olduğu dönemde Volkan saha dışında tartışmaları ve kavgaları ile değil, performasıyla ön plana çıktı. 3 Haziran 2018'de Ali Koç'ın başkanlığa gelmesiyle Volkan Demirel için işler tersine dönmeye başladı.

Erwin Koeman ve Özsoy ile problem yaşadı!

Tecrübeli eldiven ile sözleşme yenileme konusunun geçtiğimiz sezon uzaması ve düşen performansı sonrası Başkanvekili Semih Özsoy ve Eski Teknik Direktör Erwin Koeman ile yaşadığı tartışmalar kadro dışı kalmasına kadar uzandı.

Ali Koç'un Volkan'dan beklentisi!
Ali Koç'un Volkan'dan beklentisi!

Fenerbahçe başkanı Ali Koç Volkan Demirel ile ilgili takımda yaşanan sorunu şu şekilde anlatmıştı; "Volkan Demirel, Erwin Koeman üstüne yürümüş. Biz Samandıra'ya gittik, el sıkışmışlar ama... 6 Türk futbolcumuz, eskileri bir araya getirdik ve yöneticilerle konuştuk. Dertleşip sohbet ederken, Volkan benim kabul edemeyeceğim bir şekilde, tartışmalara girdi. Bana bir nebze saygısızlık yaptı sonra başkan vekiline büyük saygısızlık yaptı. O işi uzattı, kes dedik uzattı. Sesini yükseltti, daha fazla detay vermeyeceğim. Başkan ve başkan vekiline böyle bir saygısızlık yapan futbolcunun biz yokken Samandıra'da neler yapabileceğini düşündüm. Burada gördüğüm Volkan'ın yaptığı disiplinsizlik, yönetim kurulu seviyesinde saygısızlık. Özür dilemesini beklerken onu da yapmadı."demişti.

Volkan Demirel yaşananlardan yaklaşık 3 ay sonra basın açıklaması ile özür dilemişti;

"Yaptığım yanlışlar, kırdığım insanlar varsa özür diliyorum. Başkanımız da çok önemli bir insan benim için. O beni çok seviyor ben de onu çok seviyorum. Başta Başkanım olmak üzere Asbaşkanımızdan da özür diliyorum. Duygularla hareket eden bir insanım, kırmış olduğum insanlar olabilir. Herkesten özür dilerim. Hep söyledim gibi, her zaman Fenerbahçe için var oldum ve böyle de devam edecektir'' ifadelerini kullanmıştı.

Eldivenlerden Yardımcı Antrenörlüğe giden yol

Bu sezonun başında yönetimin teklifiyle aktif futbol yaşamına nokta koyan Volkan Demirel teknik direktör Ersun Yanal'ın yardımcısı olarak görev almaya başlamıştı. Ancak Yanal'ın Fenerbahçe'den ayrılmasından sonra yeni hoca gelene kadar takımı Samandıra'da Zeki Murat Göle ile birlikte çalıştırmaya başladı. Bir dönem kadro dışı kalan Volkan'ın Fenerbahçe'de yaşadıkları takım çalıştırmaya kadar uzandı.

Yasal uyarı: Bu haber Ajansspor.com tarafından yazılmıştır, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

İlk yorumu yazan siz olun!
Favori Eklemek İçin Giriş Yapmalısınız.