Haberler
Fikstür/Tablo
Maç Merkezi
TAKVİM

Thiam ve Fatih Öztürk transferleri için suç duyurusu!

Trabzonspor Divan Kurulu, Kasımpaşa’nın Fatih Öztürk’ü Galatasaray’a, Mame Thiam’ı da Fenerbahçe’ye bedelsiz olarak vermesinin ardından haksız rekabet ortamı oluştuğuna vurgu yaparak Türkiye Futbol Federasyonu’na (TFF) resmi başvuruda bulundu. Peki TFF’den ne istendi? Dilekçede ne yazıldı? İşte detaylar...

Cumartesi 22 Ağustos 2020 09:49
Son Güncelleme: Cumartesi 22 Ağustos 2020 09:54

Kasımpaşa, Lisans Kurulu’nun açıkladığı harcama limitlerine sert tepki göstermiş ve ligden çekilmeyi düşünebileceklerini ifade etmişti. Bunun ardından Fatih Öztürk’ün Galatasaray’a, Mame Thiam’ın a Fenerbahçe’ye bedelsiz verilmesi Trabzonspor cephesinin tepkisini çekmişti.

Fotomaç'ın haberine göre Trabzonspor Divan Kurulu konuyla ilgili harekete geçti ve Kasımpaşa’nın haksız rekabet ortamı oluşturduğunu belirterek TFF’ye resmi başvuruda bulundu.

Kurul, bu iki transfere lisans verilmemesi gerektiğini belirtti.

Trabzonspor Divan Kurulu’nun TFF’ye yaptığı 3 sayfalık başvuru şu şekilde:

“Fenerbahçe harcama limitleri konusunda Tahkim Kurulu’na başvurmuş ve kurulunuz tarafından reddedilmiştir. İlan edilen harcama limitlerine açıklamaları ile itiraz eden ancak resmi başvuru yapmayan kulüplerden ikisi de Galatasaray ve Kaısmpaşa’dır. Bu durum Federasyon’un 48. Maddesinde yer alan sahtecilik ve yanıltmaya girer. Bu sebeple gereğinin takdiri için suç duyurusunda bulunuyoruz.”

“Kasımpaşa kendi harcama limiti aleyhine, Fenerbahçe ve Galatasaray’ın lehine bazı oyuncularını bedelsiz olarak bu iki kulübe vermiştir. Kasımpaşa, şikayet ettiği harcama limitinin azlığı, bedelli satış yapılarak artırılması mümkünken bu hamlesi Kasımpaşa’nın menfaatinden uzaktır. Dernek Tüzüğü ve şirket ana sözleşmesine aykırı olarak TFF’nin 59. Maddesinde yer alan görevi kötüye kullanma suçu oluşmuştur.”

“Kasımpaşa’nın sözleşmeli oyuncuları Thiam’ı Fenerbahçe’ye, Fatih Öztürk’ü Galatasaray’a bedelsiz vermesi ligi sıkıntıya sokacaktır. Kasımpaşa’nın isimlerini açıkladığı ve lehine tasarrufta bulunduğu kulüplerle oynayacağı maçlar şaibe altına girmiştir. Bedelsiz satışların hukuki değerlendirmesi Disiplin talimatının 55. Maddesi gereği istenip incelenmelidir.”

Dosyada yer alan diğer ifadeler şu şekilde:

  • “Kasımpaşa, Fenerbahçe ve Galatasaray’ın ben değil biz ruhu ile hareket edecekleri için bu karşılaşmaları sıkıntılı hale gelecektir.”

  • “Thiam ve Fatih Öztürk transferleri Lisans ve Tahkim Kurulu’nun aldıkları kararları işlevsiz hale getirmiştir.”
  • “Disiplin Talimatnamesi’nin 4/1. Maddesine göre ceza almalıdırlar.”
  • "Transfer talimatının amacı dışındaki bedelsiz transferlerin tarafları olan Kasımpaşa, Fenerbahçe ve Galatasaray Spor Kulüpleri ile yöneticileri ceza almaları için Disiplin Kurulu’na sevk edilmelidir.”

İlk yorumu yazan siz olun!
Favori Eklemek İçin Giriş Yapmalısınız.