Haberler
Puan
Skor
TV
TAKVİM

"Potansiyelimin tamamına ulaşmadım"

Cuma 22 Mayıs 2020 22:18
Güncelleme: Cuma 22 Mayıs 2020 22:23

Anadolu Efes'in yıldız ismi Shane Larkin, Irmak Kazuk'un Youtube kanalında yaptığı, Tiki Taka Express programına konuk oldu. Başarılı televizyoncunun sorularını yanıtlayan Larkin, kendini ne kadar Türk hissettiğine dair hazırlanan testi de çözdü.

Geçirdiği mükemmel sezon hakkında konuşan basketbolcu, "Son 1 yılda genel anlamda hayatım muazzamdı. Hem saha içi, hem de saha dışında çok güzeldi. Birçok şey başarıdm. Çok sayıda maç kazandım, bazı rekorlar kırdım, vatandaşlık aldım. Son bir yılda çok şey oldu, kesinlikle hayatımın en güzel senelerinden biriydi." dedi.

Larkin, maç esnasında kenara geldiğinde, takım arkadaşlarını izlerken hissettiği 3 duyguyu endişe, heyecan ve gerginlik olarak belirtti.

"Sugar Shane"
"Sugar Shane"

"Sugar Shane" lakabının anlamını açıklayan yıldız basketbolcu, "Ben küçükken babamın takım arkadaşlarından birinin bana taktığı lakap. Benimle birlikte büyüdü aslında, basketbol ve Amerikan futbolu sahasında oyunlar yapıyordum. Hepsi benim için "Oo çok şeker" gibi şeyler söylüyordu. Derken üzerime yapıştı ve benimle birlikte büyüyüp, bugünlere geldi." ifadelerini kullandı.

Kendini henüz tamamlanmış hissetmediğini belirten Shane Larkin, "Ben hala potansiyelimin tamamına ulaştığıma inanmıyorum. Şu an üst düzey seviyede oynuyorum ama daha da yukarı ulaşabilirim. Geçirdiğim sezonun üzerine çıkmak zor olacak ama kendimi sınırlamayacağım. Hala kendimi geliştirebileceğime inanıyorum." şeklinde konuştu.

Larkin kendini ne kadar Türk hissediyor?
Larkin kendini ne kadar Türk hissediyor?

Shane Larkin, kendini ne kadar Türk hissettiğine dair hazırlanan teste yanıtlar verdi.

Soru 1: Diyelim ki arabanla otoyolda gidiyorsun ama çıkışı kaçırdın. Ne yaparsın?

A: Kenara çekip yardım beklersin.
B: Normal insanlar gibi devam edip, varmak istediğin yere alternatif yoldan gidersin.
C: Emniyet şeridine girip, geri geri gidersin. Hala yaşıyorsan da çıkışa ulaşırsın.

Larkin, "Kesinlikle C."

Soru 2: Evde yalnızsın ve bir şekilde son teknoloji televizyonun bozuldu.

A: Elektrik faturasını kontrol edersin.
B: Televizyona yumruk ya da tekme atıp yeniden çalışmasını umarsın.
C: Servisi ararsın.

Larkin, "Değişir aslında, eğer devam eden bir spor etkinliği varsa muhtemelen televizyonu tekmelerim. Ama Türkiye'deysem servisi ararım.

Larkin'den ilk 5

En büyük hayali hakkında konuşan yıldız, "Basketbolla ilgili değil aslında. Daha çok bir gün bir aile babası olmak. Bir gün bir eşim, 3-4 çocuğum olsun. Güzel bir aileye sahip olayım, güzel vakit geçirelim, bu güzel olurdu." dedi.

Shane Larkin şimdiye kadar beraber oynadığı basketbolculardan ilk 5 oluşturdu.

Kyrie Irving
Vince Carter
Carmelo Anthony
Dirk Nowitzki
Amare Stoudemire

"İkisi de ayrı ayrı çok iyi oyuncu"
"İkisi de ayrı ayrı çok iyi oyuncu"

Ülkemizi NBA'de temsil eden genç yetenekler Furkan Korkmaz ve Cedi Osman hakkında konuşan Larkin, "Bence ikisi de çok yetenekli çocuklar. Sanırım herkes Furkan'ın neler yapabileceğini bu sene Philly'de gördü. Daha önemli rollerde, daha önemli fırsatlar yakaladı. Büyük maçları oldu, 30 sayılık maçları oldu. İyi parçanın değerli bir parçası olabileceğini ispatladı. Cedi de özellikle Lebron Cleveland'dayken aynı şeyleri yapıyordu. Lebron gittikten sonra Cleveland da eski halinden uzak. Cedi de daha fazla sorumluluk alıp daha iyi oynadı. Kendini gösterdi, üst seviyede şut atabileceğini, savunma yapabileceğini gösterdi. Cavs de ona inancının göstergesi olarak kontrat önerdi. İkisi de ayrı ayrı çok iyi oyuncu. Gelişmeye devam edecekler." ifadelerini kullandı.

İlk yorumu yazan siz olun!
Favori Eklemek İçin Giriş Yapmalısınız.