Haberler
Puan
Skor
TV
TAKVİM

Milli buz hokeycilerde hedef şampiyonluk

Pazartesi 9 Nisan 2018 11:30
Güncelleme: Pazartesi 9 Nisan 2018 11:30

A Milli Erkek Buz Hokeyi Takımı, Güney Afrika'nın başkenti Cape Town'da 16-22 Nisan'da düzenlenecek Uluslararası Buz Hokeyi Federasyonu (IIHF) Dünya Şampiyonası'nda başarılı olmayı hedefliyor. Ay-yıldızlı sporcular, organizasyonun hazırlıkları kapsamında Kocaeli'nin Gebze ilçesinde kamp yapıyor.

Hedef belli

Antrenörler Keith Mc Adams, Yücel Çıtak ve Jukka Kuusivuori yönetiminde çalışmalarını sürdüren milli takımda hedef, 2. klasman B grubuna yükselmek.

Milli takım antrenörü Yücel Çıtak, yaptığı açıklamada, şampiyona hazırlıklarını günde çift antrenmanla sürdürdüklerini, moral ve motivasyonlarının iyi olduğunu söyledi.

"Takımımızı gençleştirdik"

Organizasyonda gruptaki rakiplerinin Bulgaristan, Gürcistan, Hong Kong, Güney Afrika ve Tayvan olduğunu hatırlatan Çıtak, şunları kaydetti:

"Rakiplerimizi tanıyoruz, onlara göre çalışmalarımıza sıkı bir şekilde devam ediyoruz. Takımımızı gençleştirdik. 2015 yılındaki 18 Yaş Altı Milli Takımımızın tamamı şu anda A Milli Takım'da oynuyor. Takımda yine 18 yaş altı takımından 2 sporcumuz var. Yurt dışından 3 sporcu katılacak. Onlar, tecrübeli sporcular. Onların katkısıyla kuvvetli bir takımımız var."

Çıtak, Dünya Şampiyonası'nda iyi sonuçlar elde etmek için ellerinden geleni yapacaklarını dile getirdi.

"Hedefimiz bir üst klasmana çıkmak"

Gruptaki rakipleriyle daha önce de mücadele ettiklerini aktaran Çıtak, şöyle konuştu:

"Gürcistan ve Bulgaristan, grubun güçlü takımları gibi gözüküyor. Gürcistan, çok fazla Rus oyuncu oynatmasından dolayı takımımız karşısında tecrübeli bir ekip olacaktır. Takımımız hızlı, kondisyon olarak yeterli, çok güçlü oyunculardan oluşuyor. İyi sonuçlar alacağımızı düşünüyorum. Hedefimiz bir üst klasmana çıkmak. Bu hedefe ulaşmak için de planlarımızı ve çalışmalarımızı maçlarda uygulamamız gerekiyor. Hesabımızı ona göre yapıyoruz. Sporcularımız uzun yıllardır bir arada oynuyor. Bu bize avantaj sağlayacaktır."

Uzun yıllardır altyapılarını güçlendirmeye çalıştıklarını belirten Çıtak, bunun sadece antrenmanla gerçekleşemeyeceğini söyledi.

Yücel Çıtak, sporla okulun entegre yürüdüğü bir sistemin Türkiye'de uygulanması gerektiğini ifade ederek, çok iyi sporcuları üniversite sınavları yaklaştığı dönemde kaybettiklerini kaydetti.

Bu konuda çalışma yapılması gerektiğini dile getiren Çıtak, genç nüfusun bu şekilde sporda daha başarılı hale geleceğini sözlerine ekledi.  

İlk yorumu yazan siz olun!
Favori Eklemek İçin Giriş Yapmalısınız.