Haberler
Puan
Skor
TV
TAKVİM

Milli Takım Puma giyecek

Türkiye Basketbol Federasyonu ile yapılan anlaşma sonucunda Puma, Milli Takımlar'ın resmi forma sponsoru oldu. Anlaşma kaç yıllık? Puma, hangi ürünleri tedarik edecek? İşte detaylar...

Perşembe 12 Kasım 2020 13:38
Güncelleme: Perşembe 12 Kasım 2020 16:00

Türkiye Basketbol Federasyonu, dünyanın önde gelen spor giyimi markalarından Puma ile anlaştı.

İstanbul Sinan Erdem Spor Salonu'nda TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu, PUMA Türkiye Genel Müdürü Taner Seyis, TBF CEO’su Ömer Onan, TBF Genel Sekreteri Emin Balcı, PUMA yöneticileri ve TBF temsilcilerinin katılımıyla düzenlenen törende TBF, Puma ile 4+1 yıllık sözleşme imzaladı. Puma, Milli Takımlar'ın maç ve antrenman malezemelerini tedarik edecek. 

TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu, imza töreninde yaptığı konuşmada, “Türkiye Basketbol Federasyonu ile PUMA arasındaki iş birliğini sizlere duyurmanın heyecanını ve mutluluğunu yaşıyoruz. Hepimizin bildiği, dünyanın en önemli spor giyim markalarından PUMA, 4+1 yıllığına bütün kategorilerdeki milli takımlarımızın resmi sponsoru olmuştur. Her yaş kategorisinde global bir marka haline gelmiş Türkiye Basketbol Milli Takımları, yine bütün dünya tarafından tanınan, prestijli bir marka ile güçlerini birleştirerek yeni ve daha büyük başarılara yürüyecektir.” ifadelerini kullandı.

PUMA Türkiye Genel Müdürü Taner Seyis ise, “PUMA olarak yeni sezondan itibaren milli takımlarımızın sportif ürün resmi sponsoru olmaktan dolayı oldukça mutluyuz. İş birliğimiz kapsamında yeni sezonda milli sporcularımızın oynadığı tüm ulusal ve uluslararası maçlarda ülkemizi PUMA formalarıyla temsil etmesi bizler için gurur verici. Bu iş birliğinde A Erkek Milli ve A Kadın Milli Takımlarımıza ek olarak alt yaş milli takımlarımıza da destek olmak bizim için özellikle çok değerli. Türkiye Basketbol Federasyonu ile yaptığımız bu iş birliğinin verimli olmasını ve uzun yıllar sürmesini diliyorum.” şeklinde konuştu.

Kaynak: TBF

İlk yorumu yazan siz olun!
Favori Eklemek İçin Giriş Yapmalısınız.